درآیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار یزد؛

درآیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار یزد؛

تعداد بازدید:۵۳۹
درآیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار یزد؛غرفه پارک علم و فناوری یزد به عنوان غرفه برترنمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار استان یزد در سال ۹۷ انتخاب شد.
درآیین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار یزد؛

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری یزد، مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار یزد با حضور دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی، معاون مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر، کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده مردم تفت و میبد و جمعی از مدیران استانی و مدیران پارک علم و فناوری یزددر محل کارخانه جنوب برگزار شد.

در این آئین دکتردهقانی فیروزآبادی، معاون پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پژوهش‌ها باید جدید، کاربردی و ابتکاری باشند، گفت: پژوهش باید قابلیت اجرا و اقتصادی شدن داشته باشد در غیر این صورت ارزشی برای کشور ندارد.

سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر نیز با اشاره به مضر بودن آب شرب یزد برای کودکان و سالمندان گفت: ما از پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد می‌خواهیم در زمینه انتقال آب به یزد و شیرین کردن آن ما را یاری کنند.

علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد نیز با تشکر از پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد برای برگزاری این نمایشگاه، تصریح کرد: متأسفانه شکافی میان صنعت و دانشگاه‌ها ایجاد شده که باید این شکاف از بین برود.

وی با تاکید بر اهمیت پژوهش و اقتصاد دانش بنیان، گفت: امیدواریم گفتمان دانش بنیان به اتفاقی لوکس تبدیل نشده و فعالیت‌های دانش بنیان در جهت رفع نیاز صنایع استان باشد.

در این آئین از برگزیدگان جشنواره ایده‌های برتر تجلیل شد. س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵