توسط پارک علم و فناوری لرستان کسب شد؛

رتبه سطح دوم حمایتی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

تعداد بازدید:۶۰۸
شرکت اندیشه سازان صنعت آینده از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد واحد های فناور وابسته به پارک علم و فناوری لرستان موفق به کسب رتبه سطح دوم حمایتی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برای محصول دستگاه تست دینامیکی ضربه به روش سقوط آزاد شد.
رتبه سطح دوم حمایتی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری لرستان، این نمایشگاه به منظور کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در زمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

دستگاه تست دینامیکی ضربه به روش سقوط آزاد (دراپ همر) جزو دستگاه های صنعتی و آزمایشگاهی برای گروه های فنی و مهندسی شامل گروه های عمران، مکانیک، معدن، پلیمر و شهرسازی می باشد که می توان آزمایش های خواص مکانیکی (ماکرو و میکرو) را بوسیله آن انجام داد.

به کمک این دستگاه می توان تست های ضربه با ارتفاع و ضربه زننده های مختلف روی انواع نمونه های فولادی، فوم، بتن و موارد دیگری مانند پلیمرها را انجام داد این دستگاه مورد استفاده در صنعت هوافضا، گاز، خودروسازی، کشتی سازی و وزارت دفاع شامل تست های قطعات دفاعی و نظامی نیز می باشد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

 

 


( ۱ )