به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد؛

نوزدهمین دوره گرامی داشت هفته پژوهش و فناوری و آیین تجلیل از پژوهش گران برتر استان مازندران

۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۹ کد : ۴۴۰۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۴
نوزدهمین دوره گرامی داشت هفته پژوهش و فناوری و آیین تجلیل از پژوهش گران برتر استان مازندران با حضور مهندس خیریانپور معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی، روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی استان و محققان استان در محل دانشگاه مازندران برگزار شد.
نوزدهمین دوره گرامی داشت هفته پژوهش و فناوری و آیین تجلیل از پژوهش گران برتر استان مازندران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، در این آیین دکتر یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم امکانات لازم را در راستای توسعه پژوهش فراهم کنیم، گفت: درحوزه پژوهش با دشواری های ساختاری و عملکردی مواجه هستیم و مسئولان باید به این حوزه توجه خاص و ویژه ای داشته باشند.

سرپرست دانشگاه مازندران در ادامه با تاکید بر اینکه هفته پژوهش فرصتی است که در آن می توانیم جایگاه پژوهش را ارتقا دهیم، افزود: اگر چه در جهت ارتقای پژوهش در کشور به ویژه در دانشگاه ها و مراکز صنعتی و تحقیقاتی، کارهای بسیار ارزنده و خوبی صورت گرفته است، اما به نظر می رسد تا وضعیت مطلوب، فاصله بسیار زیادی داریم که امیدواریم بتوانیم با همکاری و همدلی سایر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و نیز شرکت های دانش بنیان و علم و فناوری، جایگاه فعلی را ارتقا دهیم.

دکتر محمدحسین فاطمی دبیر نوزدهمین ستاد گرامی داشت هفته پژوهش و فناوری مازندران نیز تولید و توسعه علم و دستیابی به فناوری جهت ارتقای جایگاه ایران در جهان و کسب دانش و ثروت به منظور بهبود وضع زندگی مردم و رفاه عمومی را مدیون تلاش های پژوهشگران، نخبگان و دانشمندان و فناوران کشور عنوان کرد و گفت: در این راستا هفته پژوهش و فناوری فرصت مغتنمی هست تا به ابعاد مختلف این امر پرداخته شود و با ترویج و ارتقای فرهنگ پژوهش و فناوری و تجلیل از فعالان و منتخبان این حوزه، زمینه ارتباط بهتر دانشگاه، صنعت و جامعه فراهم شود و با نهادینه سازی چرخه تولید علم به فناوری، تجاری سازی و تولید ثروت، آینده ی بهتری را برای کشور عزیزمان رقم بزنیم.

دکتر فاطمی در ادامه با اشاره به نامگذاری آخرین هفته آذرماه به نام هفته پژوهش و فناوری، خاطرنشان کرد: بر این اساس امسال نوزدهمین دوره گرامی داشت هفته پژوهش را با شعار پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی نامگذاری شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران با اشاره به شعار این هفته در راستای شعار سال ۱۳۹۷ مبتی بر حمایت از کالای ایرانی، تاکید کرد: باید سعی کنیم این شعار سرلوحه سیاست گذاری های ما قرار بگیرد و به دنبال پژوهش های اصیل تقاضامحور و هدفمند و پرهیز از پراکنده کاری باشیم.

دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به چگونگی انتخاب پژوهشگران برتر استان مازندران اشاره کرد و افزود: در این خصوص دستورالعملی تدوین شد که طبق آن دستورالعمل و به منظور انتخاب شفاف و قانون مند پژوهش‌گران در سامانه پژوهش و فناوری استان بارگذاری شد.

دبیر نوزدهمین ستاد گرامی داشت هفته پژوهش و فناوری مازندران ادامه داد: به منظور انتخاب پژوهشگران، کمیته های علمی دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی تشکیل شد و مستندات پژوهشی بارگذاری شده در سامانه مورد ارزیابی قرار گرفت و بر مبنای آن، پژوهش‌گران انتخاب شدند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷