در هفته پژوهش و فناوری برگزار شد؛

آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد : ۴۴۰۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۶
آئین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با حضور استادان و دانشجویان و سخنرانی پروفسور یاوری درمحل این دانشگاه برگزار شد.
آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در این آیین دکتر حسن ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با تبریک هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از همت و تلاش استادان و دانشجویان پژوهشگر به جهت ایفای نقش مثبت و سازنده آنها در ارتقای دانشگاه، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که بر اساس اعلام پایگاه های بین المللی رتبه بندی دانشگاه ها مانند Times و ISC و به موجب تلاش وافر دانشگاهیان ارجمند، این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی از جایگاه و رتبه علمی نسبتاً رضایت بخشی برخوردار است.

دکتر ولی زاده با اشاره به وجود پتانسیل بالای استادان و دانشجویان این دانشگاه، برلزوم گسترش تعاملات شایسته استادان با دانشگاه های خارج از کشور تاکید کرد و گفت: ارتباطات و روابط بین المللی می تواند به طرح های پژوهشی و پایان نامه های مشترک و حل اساسی پاره ای از مشکلات کشور و منطقه منجرشود.

وی با اشاره به عملیاتی شدن موفق تفاهم نامه های این دانشگاه با دانشگاه های کانازاوای ژاپن و آلدوموروی ایتالیا گفت: توسعه ارتباط بین المللی دانشگاه علاوه بر اینکه به حل مسائل و مشکلات کمک می نماید، می تواند ملاک و سنجه خوبی برای ارتقای رتبه دانشگاه نیز باشد.

دکتر ولی زاده با تاکید برلزوم جهت دهی پژوهش های دانشگاهی در ایران و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، گفت: ما باید پژوهش ها را در جهت حل مسائل و حوزه های مختلف اجتماعی و جامعه پیش ببریم؛ ضمن اینکه از نقش پژوهش های بنیادی نیز غافل نباشیم. دانشگاه ها باید با کار و تلاش خودشان اعتماد بخش جامعه و صنعت را جلب کنند.

پروفسور یاوری، استاد برجسته رشته شیمی دانشگاه تربیت مدرس تهران نیز در سخنرانی خود تحت عنوان "سیر تحول آموزش عالی در ایران" به تشریح انواع ارتباطات بین استاد و دانشجو در نظام آموزشی اشاره کرد و سیستم آموزشی "هم آموزی" راهمراه با اخلاق پسندیده، و مساعدت، همراهی و کمک به ارتقای دانشجو با هدف رسیدن دانشجو به مراتب علمی بالاتر از استاد را از بهترین روش های نظام آموزشی عنوان کرد.

در ادامه این آیین، ضمن تجلیل از ۱۸ پژوهشگر برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، از پژوهشگر جوان، پژوهشگران فعال درحوزه روابط بین الملل، پژوهشگر برتر استانی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، و دبیر نشریه برتر دانشگاه تجلیل شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷