معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه شهرکرد؛

دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد

۲۹ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۶ کد : ۴۴۰۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۹۸۴
دکتر غلامرضا غفاری،معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی ارکان دبیر خانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد و ما باید اتصال و پیوندی بین نظام آموزش عالی با بدنه اجتماعی برقرار کنیم تا به جامعه بگوییم با شما و در کنار شما هستیم.
دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، دراین نشست که با حضور روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری در محل دانشگاه شهرکرد برگزار شد، دکتر غفاری به ماهیت و اهداف شکل گیری شبکه ملی جامعه و دانشگاه و رسالت اجتماعی دانشگاه در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: ما با شبکه ملی جامعه و دانشگاه می‌خواهیم به یک هم افزایی، تعامل فکری و خرد جمعی برسیم وبا احساس مسئولیت دغدغه‌هایی را که داریم با هم در میان بگذاریم تا از طریق کارشناسی و توجه به اندیشه‌ها و نقطه نظراتی که دیگران دارند، گشایشی در امور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه با ایجاد شبکه ملی جامعه و دانشگاه این مکان فراهم شد که با لحاظ کردن اندیشه‌ها و ایده‌ها به دستآوردهای بیشتری برسیم، به گسترش کمی آموزش عالی و به حاشیه رفتن نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعی اشاره و ابراز امیدواری کرد که مدل پویا و چابک شبکه ملی جامعه و دانشگاه بتواند مکانی برای اندیشمندان و نخبگان سازمان‌های مردم نهاد استان‌ها برای رصد مشکلات و در نهایت حل مشکلات پیش رو باشد.

دکتر غفاری در پایان این نشست گفت: امیدوارم با توجه به پتانسیلی که بخش‌های آموزشی در استان‌های مختلف دارند خدمت گزار و کمک کار خوبی برای توسعه استان‌ها و کمک به حل مسائل مختلف استانی باشند.

دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد و دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان چهارمحال و بختیاری با ارائه گزارشی پیرامون وضعیت این استان و شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان، اظهار امیدواری کرد این نشست‌ها راه گشایی در جهت نیل به اهداف و حل مشکلات و مسائل استان با کمک اطلاعات و مطالعات کار گروه‌های تشکیل شده در استان باشد.

دکتر مهدی کرمی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهار محال وبختیاری نیز در این نشست به اهم فعالیت‌های انجام شده این شبکه در استان پرداخت و به معرفی کار گروه‌های تخصصی شکل گرفته در زمینه محیط زیست آب و کشاورزی، مسائل اجتماعی اشتغال و گردشگری، اقتصاد و صنعت اشاره کرد.

در ادامه این نشست دبیران کارگروه‌های شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷