در دانشگاه خوارزمی برگزار شد؛

آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری

۲۹ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۰ کد : ۴۴۰۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۳
آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با حضور مسئولان استان البرز، دانشگاهیان،صنعتگران، ایده پردازان، کارآفرینان و جمع کثیری از دانشجویان در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم.، اظهار داشت: در این مدت فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشتیم و آموزش عالی کشوردر این مسیر طولانی، درخشان و نوید بخش عبور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه امروز حاصل تلاش همه عزیزان، سروران در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، صنعتی، آموزشی، پرورشی است.

رئیس دانشگاه خوارزمی با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در این دانشگاه گفت: این نمایشگاه با ۱۷۰ غرفه در فضای ۵ هزار مترمربع با تلاش همه عزیزان آماده شده است.

وی با تاکید بر حضور ۴۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه، از رونمایی بیش از ۹۰ طرح در سول برگزاری نمایشگاه خبر داد و افزود: در هفته پژوهش و فناوری با تلاش آموزش و پرورش استان البرز ۲۰۰ کارگاه آموزشی برگزار شد.

دکتر حبیبی در ادامه افزود: در اوایل دوران انقلاب اسلامی، دانشگاه ها صرفاً به صورت آموزشی و به تدریج به سمت پژوهش گرایش پیدا کردند وهم اکنون دانشگاه های نسل سوم به صورت دانشگاه های کارآفرین رو به سوی افق های جدید گام نهاده اند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط و موقعیت ها، لازم است دانشگاه ها در بطن جامعه و صنعت و متقابلاً جامعه و صنعت در بطن دانشگاه قرار گیرند.

حجت الاسلام هاشمی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی نیز در سخنانی گفت: هیچ گاه در مسئله علم و پژوهش مانع دینی وجود نداشته است.

وی افزود: انشالله علم، دانش و معنویت را با توکل به خداوند و عنایت حضرت بقیه الله به مراحل بالا ارتقا دهیم.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷