در دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیای بهبهان؛

آیین تقدیر از پژوهشگران برتربهبهان برگزار شد

۲۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۰ کد : ۴۴۰۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۴
آیین اختتامیه هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر بهبهان درمحل دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیای بهبهان برگزار شد.
آیین تقدیر از پژوهشگران برتربهبهان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، این آیین که با حضور فرماندار، امام جمعه و اعضای ستاد هفته پژوهش شهرستان بهبهان، اعضای هیات رئیسه، اساتید و اعضای هیات علمی، پرسنل و دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان برگزار شد، دکتر سید نژاد رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی به حضار، هفته پژوهش را بستری مناسب برای شناخت مشکلات و کمبود های شهرستان و رفع نیازمندی ها ی جامعه عنوان کرد و افزود: تجربه اندوزی و پرداختن به مسائل پژوهشی در هر عصر و زمانه ای برای ما یک رسالت دانشگاهی بوده ودر این راستا جایگاه رفیع پژوهش از اهمیت ویژه ای برخوردار است

وی در ادامه با اعلام راه اندازی پژوهشکده آب و انژی در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، نوید حضور موثر و بیشتر دانشگاه در رفع مشکلات منطقه جنوب شرق استان خوزستان را داد.

 

مهندس حری فرماندار بهبهان نیز با اشاره به دانشگاه و نقش محوری پژوهش در منطقه جنوب شرق استان خوزستان، به چالش های مهم استان در مسائلی همچون خشکسالی و اشتغال اشاره و از دانشگاه برای ارائه راهکار های علمی تقاضای همفکری و همکاری نمود.

وی تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه در کمک به حل مشکلات جامعه را امری مهم برخوانده و نیاز به پژوهش های کاربردی و استفاده از ظرفیت های دانشگاه را مهم برشمرد.

مهندس حری همچنین از راه اندازی دبیرخانه توسعه پایدار شهرستان بهبهان به مرکزیت دانشگاه خبر داد و افزود: در این دبیرخانه شاهد ایجاد ساختارهای مناسب برای ترسیم آینده و چشم انداز توسعه شهرستان خواهیم بود.

حجت الاسلام ناصری امام جمعه شهرستان بهبهان نیز در سخنانی هدف از تحصیل علم را علم آموزی برای خدمت به جامعه عنوان کرده و تحصیل برای دریافت مدرک را نکوهش کرده و افزود: در حال حاضر تحصیل علومی مفید هستند که کمکی برای تولید، اشتغال و رونق اقتصادی کشور باشند.

وی علم مفید را علمی خواند که در خدمت خدا باشد و بزرگ ترین آفت نوظهور در این عرصه را کسب علم برای دریافت مدرک خواند که باعث عدم انگیزه لازم در حرکت رو به رشد انسان می شود.

 

در ادامه این آیین از نفرات برتر دانشکده‌های فنی و مهندسی، علوم پایه و منابع طبیعی، دانشجویان پژوهشگر برترو کارمندان برتر پژوهشی تجلیل شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

 

‌‌‌‌‌‌‌