در دانشگاه ایلام ؛

اختتامیه اولین رویداد ایده شو برگزار شد

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۳ کد : ۴۴۰۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۳
اختتامیه اولین رویداد ایده شو با معرفی سه ایده برتر در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ایلام برگزار شد.
اختتامیه اولین رویداد ایده شو برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، به همت دانشکده فنی و مهندسی و با همکاری پارک علم و فناوری استان ایلام، مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه و مرکز آپا، مآیین اختتامیه اولین رویداد ایده شو با حضور دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، دکتر صیدی رئیس دانشکده فنی و مهندسی، استادان و جمع زیادی از دانشجویان، در محل دانشگاه ایلام برگزار شد.

در این مراسم دکتر علی اکبری با ابراز خرسندی از برگزاری اولین دوره رویداد ایده شو در دانشگاه ایلام، گفت: ما تفاوت را ارزش و قدرت می دانیم و معتقدیم باید در دانشگاه بستری فراهم شود تا زمینه بروز خلاقیت، نوآوری و مدیریت در دانشجویان فراهم شود و برای همین در کنار آموزش به صورت گسترده ای به برنامه های فوق برنامه در دانشگاه اهمیت داده می شود، تا دانشجویان کار گروهی و در کنار هم بودن را تمرین کنند و با شادابی به بازار کسب و کار ورود نمایند.

دکتر مسعود صیدی رئیس دانشکده فنی و مهندسی با بیان اینکه در جامعه ما شباهت ها زیاد است و کمتر به نوآوری و ایده پردازی پرداخته می شود، گفت: دانشکده فنی و مهندسی برای ایجاد رقابت، تقویت اعتماد به نفس و آماده کردن دانشجویان برای ورود به بازار کسب و کار، اولین رویداد ایده شو را در دانشگاه ایلام برگزار کرد که با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد و در مجموع ۴۷ ایده در حوزهای مهندسی برق، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، معماری، مکانیک و کشاورزی دریافت شد که امروز ایده های برتر معرفی می شوند.

در ادامه دکتر محمد تنهایی استادیار دانشکده فنی و مهندسی و مسئول برگزاری رویداد، توضیحاتی درخصوص نحوه برگزاری و داوری ایده ها ارائه کرد.

تعداد ایده های ثبت شده در سایت ایده شو، ۴۷ مورد بوده که پس از پالایش اولیه، ۳۳ ایده به مرحله بالاتر راه یافتند و در نهایت سه ایده به عنوان ایده برتر شناخته شدند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷