رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی در همایش" پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی" ؛

انجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۶ کد : ۴۴۰۱۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۶۱۴
دکتر محمد جلالی ،رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در همایش" پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی" گفت: ۸۶ شاخص در قالب ۶ دسته تعیین شده و بر اساس آن انجمن‌های علمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
انجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در همایش "پژوهش، فناوری و مسئولیت اجتماعی"که عصر امروز (چهارشنبه) با حضور روسای انجمن‌های علمی در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، دکتر جلالی با بیان اینکه در دو دهه اخیر بر حمایت از انجمن‌های علمی تاکید شده است، اظهار داشت: در جلسه اخیری که با معاون پژوهش‌وفناوری وزارت علوم داشتیم، تاکید شد تا از حضور نمایندگان انجمن‌های علمی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف استفاده شود.
وی با بیان اینکه رویکرد فعلی برای برون‌رفت از مشکلات و موانع کشور، تکیه بر توان داخلی است، افزود: در این مسیر استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی مغفول مانده است.
دکترجلالی، ایجاد زمینه برای حضور انجمن‌های علمی در محافل بین‌المللی را از جمله اقدامات کمیسیون انجمن‌های علمی نام برد و گفت: علاوه بر آن سامانه مدیریت پژوهش و فناوری کمیسیون و انجمن‌های علمی راه‌اندازی شده است و از سال آینده این سامانه فعال می‌شود و به این ترتیب تعاملات میان کمیسیون و انجمن‌های علمی به صورت الکترونیکی ایجاد می‌شود.
وی همچنین از بازنگری آیین‌نامه نشریات علمی در انجمن‌های علمی خبر داد وگفت: در این زمینه نقش ویژه‌ای برای انجمن‌های علمی در نظر گرفته شده است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )