ایجاد دانشکده پتروشیمی در دانشگاه بجنورد

۲۷ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۴ کد : ۴۴۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۴
سرپرست دانشگاه بجنورد از ایجاد دانشکده پتروشیمی در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمد محقر اظهار کرد: با توجه این که ایجاد رشته های ماموریت محور در سطح استان از...
سرپرست دانشگاه بجنورد از ایجاد دانشکده پتروشیمی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر احمد محقر اظهار کرد: با توجه این که ایجاد رشته های ماموریت محور در سطح استان از اهمیت بسیاری برخوردار است بنابراین دانشکده پتروشیمی در دانشگاه بجنورد ایجاد می شود.
وی با اشاره به استقرار مجتمع بزرگ پتروشیمی در خراسان شمالی و شهرستان بجنورد گفت: طی هفته دولت با توجه به تخصیص اعتبار عمرانی، کلنگ زنی این دانشکده در این دانشگاه صورت می گیرد.
وی با اشاره به سفر رهبری به خراسان شمالی، عنوان کرد: طی این سفر 15 میلیارد ریال به منظور توسعه دانشکده علوم انسانی در این دانشگاه مصوب شد که این میزان اعتبار به طور 100 درصدی هم اکنون تخصیص یافته است.
وی با اشاره به این که سالانه دانشگاه بجنورد بین 700 تا 800 نفر دانشجوی ورودی جدید دارد، بیان کرد: به رغم سیاست وزارت علوم مبنی بر بومی گزینی دانشجویان در دانشگاه ها، در حال حاضر 65 تا 70 درصد از دانشجویان این دانشگاه متقاضی استفاده از خوابگاه هستند.
دکتر محقر با بیان این که باید فرهنگ وقف در ساخت خوابگاه ها احیا شود، عنوان کرد: اعتبارات دولتی کفاف ساخت خوابگاه، را در دانشگاه‌ها نمی دهد احیا فرهنگ وقف و مساعدت خیرین در توسعه امکانات آموزش عالی از سوی رسانه ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
دکتر محقر خاطر نشان کرد: به منظور ساخت خوابگاه به خیرین ،از سوی دانشگاه، زمین نیز واگذار می شود و حتی می توان با رایزنی با سیستم بانکی تسهیلاتی هم در اختیار خیرین قرار داد.