رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار:

وجه تمایز دانشگاه های نسل سوم ، پرداختن به امر پژوهش و سرمایه گذاری در امور پژوهشی است

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۸ کد : ۴۴۰۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۸
دکترامیراحمدی رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد، گفت: وجه تمایز دانشگاه های نسل سوم از جمله دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، پرداختن به امر پژوهش و سرمایه گذاری دراین خصوص می باشد .
وجه تمایز دانشگاه های نسل سوم ، پرداختن به امر پژوهش و سرمایه گذاری در امور پژوهشی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، در این نشست که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزارشد، دکترامیراحمدی با بیان مشکلات این دانشگاه از ابتدا تاکنون به ارائه دستاوردهای دانشگاه فناوری های نوین سبزوار طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: پرداختن به امر پژوهش و سرمایه گذاری مستلزم توجه به همه ابعاد علمی و آموزشی می باشد که این دانشگاه با تاکید بر پژوهش و فناوری های نو و جدید سعی در تحقق این امر دارد.

دکتر امیر احمدی در پاسخ به سوالی درباره رشته های موجود در دانشگاه بیان داشت: ۳ رشته در حال حاضر در دانشگاه وجود دارد که با پیگیری های صورت گرفته مجوز ایجاد دو رشته دیگر نیز اخذ شده است و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده به این تعداد بیافزاییم تا زمینه برای ایجاد یک دانشکده دیگر ایجاد شود.

وی همچنین درخصوص مشکلات خوابگاه های دانشجویی افزود: از ابتدای سال تحصیلی جدید تاکنون با سرکشی ها و بازدیدهای متوالی از خوابگاه های دانشجویی توانسته ایم مشکلات و کمبود های خوابگاه ها را تا حدود زیادی برطرف کنیم.

درادامه نشست دکترملکی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به بیان دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه پرداخت و گفت: طی یک سال اخیر در حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی پیشرفت های خوبی داشته ایم و توانسته ایم با تاکید بر امر پژوهش و فناوری راهی جدید را در این حوزه ایجاد کنیم و تحرک و پویایی دانشجویان در تحقیق و پژوهش بیشتر از قبل شده است.

وی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص تعداد دانشجویان دانشگاه گفت: در سال تحصیلی جدید دانشگاه با وجود کاهش جذب دانشجو در سایر دانشگاه ها، در این دانشگاه جذب دانشجو افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

وی در خصوص تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار گفت: در روند جذب اعضای هیات علمی در حال حاضر مجوز جذب ۱۶ نفر اخذ شده است که می توانیم با این تعداد جذب، گامی بلند در تسریع پیشرفت این دانشگاه برداریم.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: فناوری های نوین سبزوار