وزیر بهداشت مطرح کرد:

تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۷ کد : ۴۳۹۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۵۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور که در آن دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی نیازهای خود را مطرح می‌کنند در علوم بین رشته‌ای موثر هستند.
تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی درخصوص مزیت نمایشگاه‌های تقاضا محور «معرفی تقاضای ساخت و تولید تجهیزات، قطعات، مواد و سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)» گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور که در آن دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی نیازهای خود را مطرح می‌کنند در علوم بین رشته‌ای بسیار تاثیرگذار هستند.

وی افزود: در اهمیت و ضرورت این چنین نمایشگاه‌ها شکی وجود ندارد و ایده خوبی است؛ همچنین برگزاری این مدل نمایشگاه‌ها بهترین کار است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه «تستا» به عنوان اولین نمایشگاه تقاضا محور، تفاوت‌های اساسی با مدل‌های رایج نمایشگاهی دارد، خاطر نشان کرد: برخلاف مدل‌های رایج که در آن شرکت‌ها، توانمندی‌ها و مزایای رقابتی خود را در قالب کالا و یا خدمات عرضه می‌کنند در این نمایشگاه، متقاضیان کالا و خدمات (دستگاه‌های دولتی و خصوصی) با حضور در غرفه‌های نمایشگاه و ارائه تقاضای خود در جهت رفع تقاضای خود اقدام می کنند.

قاضی زاده هاشمی درخصوص مزیت نمایشگاه‌های تقاضا محور گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی هر ساله نمایشگاه‌های خاصی با محوریت وزارت بهداشت به صورت تقاضا محوری برگزار می‌شود. به عنوان مثال در بخش تجهیزات پزشکی چنین نمایشگاهی داریم. در بخش دارو هم نمایشگاه‌های به این شکل برگزار می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: علاوه بر نمایشگاه‌هایی که هر سال برگزار می‌شود، کنگره‌های متناسب با رشته‌های مخلف پزشکی داریم که در آن متقاضیان کالا و خدمات (دولتی و غیردولتی) نیازهای خود را به تولیدکنندگان منتقل می‌کنند.

همزمان با هفته پژوهش در تاریخ ۳ دی ۹۷، نمایشگاه «معرفی تقاضای ساخت و تولید تجهیزات، قطعات، مواد و سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)» توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می شود.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷