در مرکز آپای دانشگاه سمنان صورت گرفت؛

انتشار افزونه ضد فیشینگ در وبگاه مرکز ماهر

۲۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۲ کد : ۴۳۹۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۲۲
دکترمجید افصحی رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای دانشگاه سمنان از انتشار افزونه ضد فیشینگ مرکز آپا دانشگاه سمنان در وبگاه مرکز ماهر خبر داد .
انتشار افزونه ضد فیشینگ در وبگاه مرکز ماهر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه سمنان، دکترافصحی با اعلام این خبر گفت: فیشینگ، یکی از روش‌هایی است که مجرمان سایبری با استفاده از آن و با ایجاد یک صفحه پرداخت جعلی که بسیار شبیه صفحه پرداخت اصلی است اقدام به کلاهبرداری و سرقت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در این روش هکر کاربر را به این صفحه جعلی هدایت می‌کند، افزود: در صورتی که کاربر اطلاعات حساب خود را در این صفحه وارد کند، ناخواسته این اطلاعات را در اختیار هکر قرار خواهد داد.
رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای دانشگاه سمنان گفت: به منظور مقابله با این جرم سایبری، مرکز آپای دانشگاه سمنان یک افزونه ضد فیشینگ برای مرورگرهای وب توسعه داده که تا کنون بیش از ۳۰۰ درگاه جعلی پرداخت بانکی را با موفقیت تشخیص داده است.
دکترافصحی با بیان اینکه کاربران می توانند با افزونه ضد فیشینگ مرکز آپا دانشگاه سمنان، پرداختی امن و مطمئن را تجربه کنند، گفت: در حال حاضر این افزونه برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم در دسترس است و به تازگی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای کشور (مرکز ماهر) نیز صفحه‌ای را به نشانی https://antiphish.certcc.ir در وبگاه خود به این افزونه اختصاص داده است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: سمنان


( ۸ )