دکتر غفاری در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال تاکید کرد:

ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و دانشگاه

۲۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ کد : ۴۳۹۲۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۸۰
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال ضمن تاکید بر ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و دانشگاه از آمادگی این معاونت در جهت دستیابی به این اهداف و حمایت از ارتقای جایگاه علمی جشنواره خبر داد.
ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و دانشگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در این نشست که با حضور رئیس دانشگاه هنر و سایر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد، موضوع جشنواره را برای قشر جوان خصوصاً دانشجویان جذاب ارزیابی کرد و گفت: به دلیل پیوند هنر دیجیتال با مقوله فناوری، این جشنواره در بین قشر جوان جامعه اقبال خوبی خواهد داشت.
رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره هنر دیجیتال، بر ضرورت ارزش آفرینی مقوله هنر تاکید کرد و گفت: این جشنواره می تواند قابلیت الگوسازی برای برگزاری و انجام جشنواره های مشابه را داشته باشد.
دکتر غفاری همچنین بر استفاده از ظرفیت های سایر دستگاه ها در برگزاری این جشنواره تاکید کرد.
دبیر نخستین جشنواره هنر دیجیتال نیز با اشاره با ضرورت نگاه فرابخشی به جشنواره هنر دیجیتال اظهار داشت: بایستی از ظرفیت نهادهایی همچون شهرداری، قوه قضاییه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای ذیربط استفاده شود.
مهندس محمد هادی عسکری اظهار کرد: بر اساس تفاهم به عمل آمده با سازمان امور اجتماعی کشور، مقرر شد وزارت کشور از برنامه هایی که معاونت فرهنگی بتواند امکان انجام آن را در دانشگاه ها فراهم کند، حمایت نماید. جشنواره هنر دیجیتال یکی از برنامه هایی است که به منظور اجرا مطرح شد.
وی افزود: برگزاری این جشنواره می تواند شور و نشاط علمی و اجتماعی در دانشگاه ها را به دنبال داشته و به دانشگاه هنر در انجام ماموریت های تخصصی خود کمک کند بر این اساس و باتوجه به جایگاه تخصصی دانشگاه هنر به عنوان میزبان انتخاب شد. بنابراین از رئیس محترم دانشگاه تقاضا داریم که در زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه ودستورات لازم را صادر کنند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری فرهنگ با فناوری گره خورده است و ما امروز شاهد هستیم که فناوری های دیجیتال به ابزار تولید و اشاعه هنر تبدیل شده اند.
وی افزود: علاوه بر جلب مشارکت دانشگاهیان، عبور از کلیشه ها و حمایت از ایده های خلاقانه دانشجویان و تقویت تشکیل گروه های دانشجویی برای انجام پروژه ها و تولیدات تیمی باید از اهداف محوری جشنواره باشد.
در ادامه رئیس دانشگاه هنر نیز ضمن تاکید بر اهمیت این جشنواره، از آمادگی این دانشگاه و به کارگیری تمام توان مجموعه به منظور برگزاری مطلوب و با کیفیت این برنامه خبر داد.
وی تاکید کرد: باید بسترهای علمی و تئوریک در برگزاری جشنواره هرچه سریع تر ایجاد گردیده تا بتواند دور نخست آن زمینه ساز ادوار آینده باشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷