درپژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار شد ؛

نشست واکاوی، همکاری و هم‌افزایی حوزه و دانشگاه با تأکید بر عرصه پژوهش

تعداد بازدید:۵۰۳
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به مناسبت ۲۷ آذرماه، سالروز شهادت آیت اله مفتح (ره) و گرامیداشت روز «وحدت حوزه و دانشگاه» و هفته پژوهش، نشست «واکاوی همکاری و هم‌افزایی حوزه و دانشگاه با تأکید بر عرصه پژوهش» را برگزار کرد.
نشست واکاوی، همکاری و هم‌افزایی حوزه و دانشگاه با تأکید بر عرصه پژوهش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، این نشست در دو پنل برگزار شد که پنل اول به مبانی، اهداف و تاریخچه «وحدت حوزه و دانشگاه» و بررسی و نقد پرونده عملکرد حوزه و دانشگاه در جهت همکاری و هم‌افزایی در عرصه پژوهش پرداختند.

سخنرانان این پنل آیت اله سیّدمحمّد غروی راد، رئیس پژوهشکده علوم رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و عضو شورای عالی حوزه علمیه قم و عضو جامعه مدرسین، دکتر نجفقلی حبیبی، رئیس اسبق دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران و دکتر مجید کافی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بودند.

پنل دوم به تبیین و طراحی مسیر پیش رو «وحدت حوزه و دانشگاه» پرداخت و سخنرانان آن، حجت الاسلام و المسلمین سیّدحسین میرمعزّی، معاون پژوهش حوزه های علمیه و حجت الاسلام و المسلمین محمود نوذری، عضو هیئت علمی گروه علوم تربیتی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بودند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵