مدیر دفتر مبادلات ایران و کانادای پارک علم و فناوری یزد مطرح کرد؛

"شکلات" جزو ۵ تیم استارت آپی برتر در بین ایرانیان مقیم کانادا

تعداد بازدید:۱۰۲۹
علی مدرسی، مدیر دفتر مبادلات ایران و کانادا با تاکید بر اهمیت این پروژه ها گفت: شکلات جزو ۵ تیم استارت آپی برتر در بین ایرانیان مقیم کانادا است.
"شکلات" جزو ۵ تیم استارت آپی برتر در بین ایرانیان مقیم کانادا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، در آیین معرفی و افتتاح پروژه های بین المللی شرکت شکلات، علی مدرسی، مدیر دفتر مبادلات ایران و کانادا با تاکید بر اهمیت این پروژه ها گفت: با توجه به اینکه این پروژه ها پایلوتی است، برای ما اهمیت زیادی دارد و می تواند ریسک را به حداقل رسانده، درصد موفقیت پروژه را بالا برده و انگیزشی برای سایر شرکت های مستقر در پارک یزد باشد.

مدرسی با بیان اینکه در این نشست گزارشی از فعالیت های انجام شده در مورد این دو پروژه به هیات رئیسه ارائه شد، گفت: این دو پروژه شامل یک ویدیو گیم موبایلی و یک ویدیو گیم در کنسول است که تولید ویدیو گیم موبایلی در ایران قبلاً سابقه داشته اما برای اولین بار در ایران ویدیو گیم در کنسول مانند ایکس باکس و پی سی در حال تولید است.

مدیر دفتر مبادلات ایران و کانادا افزود: تولید این نوع ویدیو گیم بسیار بزرگ و پیچیده و سرمایه بر بوده و بین دو تا سه سال طول می کشد. تا بازگشت سرمایه نیز ۵ تا ۶ سال زمان نیاز است که با توجه به اساس قرار گرفتن خلاقیت در این پروژه و ریسک بالای آنها، سنجش و دقت لازم و منتورینگ به صورت دائم در آنها اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه تیم شرکت شکلات در بین تیم های ایرانی مقیم خارج از کشور جزو ۵ تیم برتر ایران در حوزه استارت آپ شناخته شده است، تصریح کرد: این تیم یکی از افتخارات استان یزد و پارک علم و فناوری یزد در حوزه استارت آپ است و در حال حاضر ۱۲ جوان خلاق و پرتوان در این شرکت فعال هستند.

مدرسی ضمن دعوت از سرمایه گذاران داخلی برای سرمایه گذاری در این دو پروژه، گفت: دفتر مبادلات ایران و کانادای پارک یزد کارهای مربوط به ریسک پذیری سرمایه گذاری را انجام داده و سرمایه گذار می تواند با خیال راحت سرمایه خود را ارائه داده و خیالش راحت باشد که سرمایه ساده او را به یک سرمایه گذاری متعهدانه تبدیل می کنیم.

مدرسی تصریح کرد: شرکت های بسیار کمی در دنیا جرات می کنند به سراغ بازی کنسولی بروند چون تولید این کار نیاز به یک تیم ۳۰۰ نفره دارد.به همین دلیل ما با تکمیل یک تیم ۲۶ تا ۳۰ نفره برای انجام این کار

مدیر دفتر مبادلات ایران و کانادا با اشاره به تاثیر تحریم ها بر این پروژه ها گفت: تحریم ها باعث می شود نتوانیم خود تیم را وارد بحث های بین المللی سازی کنیم و مجبوریم که محصول را به تولید برسانیم بعد وارد بازار جهانی کنیم. بنابراین در بخش اول که تولید باشد مجبوریم سرمایه گذار داخلی پیدا کنیم. اما وقتی محصول در حد یک استاندارد قابل قبول تولید شد برای انتشارش می توانیم سرمایه گذاری خارجی را به تیم اضافه کنیم.

مدرسی میزان سرمایه مورد نیاز برای تولید بازی موبایلی را ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار و در حوزه کنسول بسته به نوع کیفیت، بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلارپیش بینی کرد و اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده در بازار در حوزه بازی موبایلی فروش ۲ میلیون دلاری رو پیش بینی می کنیم و برای بازی های کنسولی می توانیم تا ۲۵ میلیون دلار انتظار فروش داشته باشیم.

وی با اشاره به طرح راه اندازی آکادمی استارتاپی یزد، تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت های ما در پارک یزد با وجود داشتن پتانسیل بالا هنوز ارتباط خاصی با بازارهای بین المللی برقرار نکردند، نهادی که می تواند این کار را انجام دهد و ما دنبال طراحی آن هستیم آکادمی استارت آپی یزد است

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵