رونمایی از۶ محصول فناورانه در نمایشگاه هفته پژوهش در چهارمحال و بختیاری

تعداد بازدید:۵۶۱
در آیین افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در چهارمحال و بختیاری از۶ محصول فناورانه رونمایی شد
رونمایی از۶  محصول فناورانه  در نمایشگاه هفته پژوهش در چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری ۶ محصول فناورانه و دستاورد پژوهشی و همچنین۶ فرصت سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در شهرکرد رونمایی شد.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در آئین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: سانتریفیوژ پیشرفته آزمایشگاهی، دستگاه قرائت صدور فیش وپرداخت آنلاین، کنترلگر هوشمند فشار آب شبکه شهری، ماء الشعیر طیور (عصاره مالت طیور)، سامانه رصد و بررسی صحت اخبار و کتاب فلور گیاهی با رویکرد گیاهان دارویی ۶ محصول فناورانه جدید است که در این نمایشگاه رونمایی شد.

اسماعیل پیرعلی افزود: همچنین تولید چاپگرهای سه بعدی قالب های ماسه ای، تولید پایه های رز شاخه بریده به روش جدید، سوییچ شبکه، سیستم اسکادای صنعتی و سامانه های هوشمند و انواع محیط های آماده کشت میکروب شناسی ۶ فرصت سرمایه گذاری جدید در استان به شمار می رود.

وی با اشاره به فعالیت ۸۳ شرکت فناور در پارک علم و فناوری استان، تصریح کرد: طی ۶ سال گذشته ۲۶۰ دانش فنی در استان تولید، ۱۰۰ دانش فنی تجاری سازی شده و ۱۰۰ اختراع ثبت شده است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری افزود: شرکت ها و هسته های دانش بنیان استان برای ۸۴۳ نفر اشتغالزایی کرده است.

پیرعلی، گردش مالی شرکت های دانش بنیان استان را ۷۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این شرکت ها تاکنون ۵۴۰ هزار دلار محصول صادر کرده اند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵