قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل خبر داد ؛

برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق

۲۶ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ کد : ۴۳۸۳۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۲
دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی ازبرگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی از ۲۸ تا ۳۰ آذر ماه در اقلیم کردستان عراق خبر داد.
برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی با اشاره به برنامه های مرکز همکاری های علمی بین المللی این وزارت برای توسعه همکاری با کشورهای منطقه اظهار داشت: از آنجا که با کشور عراق و اقلیم کردستان این کشور، روابط فرهنگی، تاریخی دیرینه ای داریم، برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی برای دهه پایانی آذر ماه در اربیل اقلیم کردستان برنامه ریزی شد و در نهایت، حدود ۳۰ دانشگاه، مرکز پژوهشی و پارک علم و فناوری، آمادگی خود را ارایه دستاوردها در این نمایشگاه اعلام کردند.
قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل افزود: این هیات که بزرگ ترین هیات اعزامی به کشور عراق و حتی منطقه و فرامنطقه در طول سال های اخیر می باشد، با هدف جذب دانشجویان شهریه پرداز اقلیم کردستان عراق، ارایه ظرفیت های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی داخل کشور، ایجاد شعب دانشگاهی، راه اندازی دوره های مشترک، توسعه مراودات دانشگاهی و مذاکرات دو و چند جانبه اعزام می شوند.
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در خصوص نقش برگزاری این نمایشگاه در توسعه روابط علمی و پژوهشی دو کشور گفت: این نمایشگاه منجر به شناخت بهتردو طرف از امکانات دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی یکدیگر شده و از این رو در آینده همکاری ها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.
دکتر سالار آملی در ادامه گفت: همزمان با برگزاری هفته پژوهش و فناوری، شاهد برگزاری یک نشست مشورتی به میزبانی دانشگاه کاشان هستیم که در این نشست علاوه بر حدود ۱۰۰ نفر از معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، سفرا و رایزنان تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی مستقر در ایران از جمله سوئیس، فرانسه، مجارستان، اندونزی و.. نیز در این نشست حضور خواهند داشت.
وی افزود: این نشست که در آخرین روز هفته ملی پژوهش و فناوری برگزار می شود با شعار "پژوهش و فناوری و تعاملات بین المللی" به بررسی جایگاه ایران در پژوهش های مشترک بین المللی و نحوه مدیریت تعاملات در این حوزه می پردازد.
دکتر سالارآملی در پایان گفت: در این نشست تلاش می کنیم از دیدگاه های دانشگاه های فعال در حوزه پژوهش های مشترک، روایت مستقیمی از بسترهای همکاری با کشورهای سوئیس، فرانسه، اندونزی، مجارستان، استرالیا و... داشته باشیم.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷