معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست "پژوهش و رسانه ها" تاکید کرد؛

در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌توان نقش رسانه را نادیده گرفت

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۱ کد : ۴۳۸۲۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۱۸
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در دوره جدید، دانشگاهی که نسبت به مسائل پیرامون خود حساس‌تر است، جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، گفت: در نظام دانشگاهی نمی‌توان نقش رسانه را نادیده گرفت.
در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌توان نقش رسانه را نادیده گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست علمی تخصصی پژوهش و رسانه‌ها که عصر امروز (یکشنبه ۲۵ آذرماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهارداشت: بی‌تردید اگر بخواهیم درباره جایگاه رسانه در حیات و مناسبات اجتماعی و فرهنگی امروز تحقیق کنیم، این پرسش ایجاد می‌شود که جایگاه رسانه در مناسبات فرهنگی و اجتماعی کجاست و آیا بدون رسانه و جایگاه آن می‌شود این تحولات را معنا کرد؟
وی افزود: الزاماً وقتی بخواهیم به جایگاه و نقش مهم ارتباطات در عصر مدرن رجوع کنیم، با جایگاه رسانه در حیات آکادمیک و دانشگاه مواجه می‌شویم. اگر تحولات نسلی دانشگاه‌ها را مرور کنیم متوجه می‌شویم نسل‌های دانشگاهی امروزه در رسانه ایفای نقش می‌کنند و تحقق مأموریت و رسالت‌های دانشگاه بدون توجه به رسانه و علم ارتباطات امکان‌پذیر نخواهد بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در دوره جدید از علم و پژوهش و دانشگاه مردمی بحث می‌شود و دانشگاهی که نسبت به مسائل پیرامون خود حساس است، جایگاه ویژه‌ای دارد لذا در نظام دانشگاهی نمی‌توان نقش رسانه را نادیده گرفت.
دکترغفاری ادامه داد: درصورتیکه راهنمایی‌ها و پیشنهاداتی درخصوص علم و تکنولوژی وجود نداشته باشد، نمی‌توان از آن علم رضایت داشت و اکنون نیز با نسلی مواجه هستیم که ارتباط و پیوند آن با بخش رسانه فراگیرتر از نسل‌های قبلی است.
وی عنوان کرد: باید از ترویج و عمومی‌شدن علم و پژوهش غافل نشد و در عرصه چگونگی مصرف و استفاده از آن سهم رسانه‌ها را فراموش نکنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: رابطه رسانه و پژوهش نیازمند استفاده از دانش و گسترش آن است.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷