اولین کنگره شهدای دانشجوی استان دربجنورد برگزار شد

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۵ کد : ۴۳۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۰
اولین کنگره 98 شهید دانشجویی خراسان شمالی و 5 شهید گمنام دفن شده در دانشگاه های استان دربجنورد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد دراین مراسم به سالروز شه...
اولین کنگره 98 شهید دانشجویی خراسان شمالی و 5 شهید گمنام دفن شده در دانشگاه های استان دربجنورد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد دراین مراسم به سالروز شهادت دکترمفتح و وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و گفت: بنیان گذار وحدت حوزه و دانشگاه، پیامبر(ص) بود و اگر می خواهیم تمدن اسلامی را تحقق بخشیم باید دست برادری به هم بدهیم و سیاست زده نشویم.
وی با تاکید بر این که ما حوزویان با دانشگاهیان عهد می بندیم که در راه تحقق مطالبات رهبری با هم باشیم، افزود: شعارمان همه با هم، نه همه با من است.
دکتراحمد محقر رئیس ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان  هم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: برگزاری  این کنگره  ازسوی ستاد مرکزی  به استان ابلاغ و مقرر شد ریاست ستاد به عهده  رئیس دانشگاه جامع هراستان، دبیرخانه این ستاد به عهده ناحیه بسیج دانشجویی هراستان قرار گرفت.
دکترمحقر با بیان این که بسیج دانشجویی  نیز از ماه ها قبل  از صدور ابلاغ حکم فعالیت های خود را شروع کرد، گفت: آن چه انجام شده  ماحصل اشتراک مساعی و تبادل نظر روسای دانشگاه هاست. اما عمده فعالیت ها بر عهده ناحیه بسیج دانشجویی و بسیج دانشجویی دانشگاه ها بود که  جای تقدیر دارد.
 وی  افزود: تعیین شهیدی شاخص  از برنامه های کنگره بود که بر پایه بررسی ها و شاخص های ارزیابی در استان و از میان 98 شهید دانشجوی استان، شهید حجت الاسلام حاج حسن محقر طلبه و دانشجوی شهید بجنورد به عنوان شهید شاخص معرفی شد.
درادامه سرداریدالله جوانی مشاورعالی نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم دراین کنگره با بیان این که شهدای ما نیاز به تجلیل از مقامشان ندارند و این ما هستیم که نیاز داریم از شهدا سخن بگویم، گفت: مقام معظم رهبری، با توجه به مسائلی که ملت با آن مواجه هستند، برداشتن بصیرت تاکید کردند و بصیرت برای شناخت راه درست است که شهدا راه درست را رفتند و آن را به ما نشان دادند.
وی با بیان این که این گونه کنگره ها برای شناخت راه درست و با صلابت و شجاعت شهیدان و شور و شعور شهیدان است، افزود: اکنون دراین شهر برای 98 شهید دانشجو و5  شهید گمنام تدفین شده در دانشگاه های استان کنگره بر پا می کنیم که بگوییم راه آن ها را دنبال می کنیم و آن هایی که جنگ را بر ما تحمیل کردند امروز همچنان جنگ را علیه ما ادامه می دهند و راه شهیدان، راه مبارزه و هدف تداوم مقاومت و ایثارگری هاست.
سردار جوانی گفت: فردی که دیروز گفت برادر شهیدم راهت ادامه دارد بداند امروز این راه، مقابله با جنگ نرم است و این کنگره ها باید ایمان، صلابت و شجاعت را در ما تقویت کنند.
وی درادامه افزود: می توانیم حتی با فشارهای بیشتر اقتصادی از جنگ اقتصادی عبورکنیم و عبور ازاین جنگ، سخت تر از آزادسازی خرمشهر نیست.
درپایان این مراسم از 4 کتاب درباره زندگی نامه شهدای دانشجو و تمبر اولین کنگره شهدای دانشجوی استان رونمایی شد و همچنین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به بهره برداری رسید.