وزیر علوم در آیین معارفه رئیس مرکز توسعه آموزش عالی قرآنی ؛

بر ارتباط بیشتر مرکز توسعه آموزش عالی قرآنی با بدنه دانشجویی کشور تاکید کرد

۲۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۰ کد : ۴۳۷۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۷۸
دکتر منصورغلامی،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین معارفه رئیس مرکز توسعه آموزش عالی قرآنی بر ارتباط بیشتر مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با بدنه دانشجویی و تببین برنامه های این مرکز در زمینه ترویج معارف قرآنی تاکید کرد.
بر ارتباط بیشتر مرکز توسعه آموزش عالی قرآنی با بدنه دانشجویی کشور تاکید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی عصر امروز شنبه، در آیین معارفه سید حمیدرضا میرعظیمی، رئیس مرکزهماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و تجلیل از خدمات دکتر ابوالفضل خوش منش، رئیس سابق این مرکز، بر ضرورت افزایش فعالیت های ترویجی آموزش و پژوهش در زمینه قران کریم در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد.
وی ایجاد هماهنگی بین نهادها و دستگاه های مختلف را که در زمینه ترویج قرآن کریم در دانشگاه ها فعالیت می کنند، از وظایف رئیس مرکزهماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور نام برد و بر تداوم برنامه های دردست اجرای این مرکز تاکید کرد.
دکتر غلامی اظهار داشت: ظرفیت های انسانی عظیمی در زمینه علوم قرآنی در دانشگاه ها وجود دارد و اندیشمندان و محققان شناخته شده ای در زمینه پژوهش و آموزش عالی قرآنی فعالیت علمی می کنند که ضرورت دارد وزارت علوم از این ظرفیت ها استفاده کند.
وی تاکید کرد: مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور باید حضور خودرا در دانشگاه ها بیشتر کند چرا که علیرغم فعالیت های زیاد، بدنه دانشگاهی کشور با این این مرکز آشنایی زیادی ندارد.
وزیر علوم ضمن قدردانی از خدمات دکتر خوش منش، رئیس سابق مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور بر تداوم برنامه های این مرکز که برگرفته از ماموریت های آن است، تاکید کرد و گفت: تغییر بخشی از برنامه ها بنا بر شرایط به اجرای بهتر آن کمک می کند.
سیدحمیدرضا میرعظیمی دارای مدرک ۴ حوزوی است و پیش از این معاونت پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، معاونت علمی دانشکده معارف اسلامی و سرپرست گروه معارف اسلامی دانشگاه تهران را برعهده داشته است.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۵ )