رئیس دانشگاه جیرفت اعلام کرد؛

رشد ۷۳ درصدی تولید علم دردانشگاه جیرفت

۲۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۸ کد : ۴۳۷۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۰
دکترشاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت گفت: براساس گزارش پایگاه اسکوپوس، در سال ۲۰۱۸ دانشگاه جیرفت از نظر تولید علم رشدی ۷۳ درصدی داشته است.
رشد ۷۳ درصدی تولید علم دردانشگاه جیرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه جیرفت، دکترکوهستانی با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس آمار پایگاه اسکوپوس در سال ۲۰۱۷ تعداد مقالات با نام دانشگاه جیرفت ۳۸ سند بوده که این تعداد در سال ۲۰۱۸ با رشد بی سابقه ۷۳ درصدی به ۶۶ سند رسیده است.
وی با اشاره به سند چشم انداز و برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه جیرفت تصریح کرد: یکی از سیاست هایی که مجموعه دانشگاه جیرفت بدنبال آن است حضور این دانشگاه در بین دانشگاه های تراز اول منطقه و کشور می باشد که در همین راستا در سال گذشته شتاب تولید علم اعضای هیات علمی دانشگاه رشد قابل توجهی داشته است.
دکترکوهستانی با بیان اینکه دانشگاه جیرفت دانشگاهی با اعضای هیات علمی و دانشجویان پرتلاش و مسئولیت پذیر است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ به ترتیب ۱۷، ۲۴، ۲۸، ۳۲، ۳۸، ۶۶ سند پژوهشی در پایگاه مذکور داشته که روند رو به رشد آن را نشان می دهد.
رییس دانشگاه جیرفت افزود: در کنار افزایش کمی تولیدات علمی، این دانشگاه به رشد کیفی دراین حوزه نیز توجه داشته است که در همین راستا براساس آمار پایگاه تامسون رویترز در سال ۲۰۱۸ پژوهشگران دانشگاه جیرفت موفق شده اند تعداد ۱۳ مقاله با رتبه Q1 منتشر کنند.
وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی این دانشگاه موفق شدند سه مقاله را با رتبه JRK:1 منتشر سازند "JRK:1 به معنای "مقالاتی است که در برترین نشریه جهان در موضوع خود منتشر شده باشد".
دکترکوهستانی گفت: از نظر تاثیر گذاری در سطح جهان نیز، براساس گزارش پایگاه تامسون رویترز یکی از مقالات اعضای هیئت علمی این دانشگاه به عنوان مقاله پراستناد در سال ۲۰۱۸ معرفی شده که موفقیت چشمگیری برای مجموعه دانشگاه به شمار می رود.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: جیرفت