مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهیدچمران اهواز:

دانشگاه شهید چمران اهواز در شاخص ارتباط با صنعت جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است

۲۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳ کد : ۴۳۷۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۵
دکترافشین قنبرزاده مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: انجام پروژه‌های مهم و کاربردی، این دانشگاه را در بخش ارتباط با صنعت جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرار داده است.
دانشگاه شهید چمران اهواز در شاخص ارتباط با صنعت جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدچمران اهواز، دکترقنبرزاده در نشستی خبری تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در کشور سه پروژه مهم دراین دانشگاه طراحی و اجرا شد.
وی افزود: اجرای طرح ژئوشیمی سطحی ازجمله این طرح‌ها است که پیش از این دانش آن در کشور وجود نداشت. قرارداد این طرح پایان سال قبل با شرکت ملی نفت ایران منعقد گردید که کاربرد آن در حوزه اکتشاف نفت می‌باشد.
دکترقنبرزاده، بیان کرد: پروژه طراحی، ساخت و نصب پمپ‌های میله‌ای مکشی نیز به‌طور کامل در دانشگاه انجام‌شده و تاکنون دو دستگاه پمپ بر روی چاه‌های نفت نصب شده است و روزانه یک هزار و ۲۰۰ بشکه نفت از چاه‌هایی که تولید آن صفر بوده استخراج می‌شود.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: در این طرح ۳۵ نفر مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند. در طراحی، ساخت و نصب این پمپ‌ها از نمونه خارجی کپی‌برداری نشده و کاملاً برای چاه‌های داخل کشور طراحی و ساخته‌شده است.
وی اضافه کرد: تولید سیمولاتور کنترل فوران چاه نفت پروژه دیگری است که در دانشگاه اجراشده است؛ قیمت این دستگاه در خارج از کشور حدود یک‌میلیون دلار می‌باشد و ساخت آن در کشور حدود ۱۰ درصد قیمت اصلی مشابه است.
دکترقنبرزاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: یکی از اهداف دانشگاه تربیت نیروی انسانی کارآفرین است که در این زمینه مرکز رشد دانشگاه بسیار فعال می‌باشد و حدود ۶۰ شرکت در مرکز رشد حضور دارند.
وی عنوان کرد: از دیگر رویکردهای دانشگاه جهت دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی در زمینه تحقیقات کاربردی و حل مسائل جامعه است، تا در کنار کار تئوری پروژه‌های کاربردی نیز انجام شود.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به افتتاح مرکز مهارت‌افزایی دانشجویان در دانشگاه، اظهارکرد: این مرکز از دی‌ماه امسال فعالیت خود را به صورت رسمی شروع می‌کند که رویکرد آن تمرکز بر دانشجویان دوره کارشناسی است. مرکز مهارت افزایی دانشجویان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، دوره‌های مهارتی را به دانشجویان برگزار می‌کند تا این مهارت‌ها باعث افزایش توانایی دانشجویان برای اشتغال است.
دکترقنبرزاده درخصوص برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری نیز، گفت: در دو سال گذشته رویکرد دانشگاه نسبت به حضور در نمایشگاه پژوهش تغییر کرده است؛ در حال حاضر نمایشگاه بستری برای انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی با صنعت است و امسال نیز در نمایشگاه دو قرارداد تولید دانش فنی با شرکت فولاد اکسین منعقد شد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: شهیدچمران