دردانشگاه جیرفت برگزارمی شود؛

دومین همایش بین المللی و سومین همایش ملی کشاورزی ،محیط زیست و امنیت غذایی

۲۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸ کد : ۴۳۷۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۶۸
دکترشاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت گفت: در راستای تقویت روحیه کاوشگری جامعه دانشگاهی برای کسب معلومات واطلاع از یافته های جدید در عرصه علم دانش، دومین همایش بین المللی و سومین همایش ملی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی در اسفندماه سال جاری در دانشگاه جیرفت برگزارمی شود.
دومین همایش بین المللی و سومین همایش ملی کشاورزی ،محیط زیست و امنیت غذایی

به گزارش اداره کل روبط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه جیرفت، دکترکوهستانی در نشست شورای سیاست گذاری برگزاری این همایش گفت: برگزاری همایش ها به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم پژوهشگران، دانشجویان، مدیران و کارشناسان اجرایی و نیز ایجاد زمینه ایی برای فعالیت های جمعی کمک شایانی می کند.
وی تصریح کرد: در این راستا، با تکیه بر تجربه موفق در برگزاری دوره های پیشین این همایش، که با استقبال گسترده پژوهشگران داخلی، خارجی و مدیران و کارشناسان سازمان های اجرایی همراه بود و نیز ضرورت تداوم ایفای رسالت مذکور توسط دانشگاه، دومین همایش بین المللی و سومین همایش ملی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی در اسفنندماه سال جاری توسط دانشگاه جیرفت برگزارخواهد شد.
رئیس دومین همایش بین المللی و سومین همایش ملی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های فراوان در بخش کشاورزی منطقه جنوب کرمان خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین اهداف این همایش ایجاد زمینه گفتگوهای بین رشته ایی پیرامون مسائل مربوط به کشاورزی، حفظ محیط زیست و امنیت غذایی است.
دکترکوهستانی از دیگر اهداف این همایش را تبادل دانش و تجارب در حوزه علوم کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی و تلاش برای تحقق نگاه علمی به حل مسائل کشاورزی و محیط زیست بیان کرد.
در ادامه این نشست دکترمظهری دبیرعلمی همایش بین المللی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی با بیان این مطلب که محورهای همایش یراساس نیاز روز بخش کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی برنامه ریزی شده است، گفت: مهم ترین محورهای همایش مدیریت بحران آب در کشاورزی و محیط زیست است که در جامعه امروزی اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: فن آوری ها و روش های نوین در تولید محصولات کشاورزی و حفاظت محیط زیست، کشاورزی و آلودگی های زیست محیطی، سلامت غذایی در تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان، تنوع زیستی و تولید پایدار محصولات کشاورزی از جمله محورهای همایش است که همه جامعه امروزه با آن در ارتباط هستند و ضرورت دارند تولیدات علمی در این بخش به این سمت حرکت کند.
وی با اشاره به تولید محصولات تراریخته در دنیا و چالش این تولیدات در کشور خاطرنشان کرد: یکی از محورهای همایش با عنوان محصولات تراریخته و چالش های زیست محیطی مرتبط است که پژوهشگران می توانند به این موضوع بپردازند.
وی افزود: شورای سیاست گذاری همایش سعی کرده است که محور های همایش به سمت پژوهش های کاربردی سوق داده شود و موضوعاتی را در بربگیرند که جامعه با آن روبه رو است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵