دکتر غلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

حمایت وزارت علوم از برنامه‌های پژوهشی و گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش پیدا می‌کند

۲۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹ کد : ۴۳۷۰۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۵۴
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از باشگاه خبرنگاران جوان در گفت‌وگو با خبرنگاران این باشگاه گفت: در راستای افزایش اشتغالزایی جوانان برنامه‌های حمایتی وزارت علوم گسترش پیدا می‌کند.
حمایت وزارت علوم از برنامه‌های پژوهشی و گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش پیدا می‌کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر غلامی با اشاره به همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری تحت نظارت معاونت علمی نیستند؛ حوزه معاونت در کنار وزارت علوم است.

وی با اشاره به وظیفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: این نهاد در بخش‌هایی وارد می‌شود که وزارت علوم ورود نداشته است و جزو وظایفش نیست، در واقع ما و معاونت علمی خانواده‌ای هستیم که در یک محیط با یکدیگر کار می‌کنیم.

وزیر علوم ادامه داد: هر اتفاق خوبی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اتفاق بیفتد سبب خوشحالی همکاران ما در وزارتخانه و هر اتفاق رخ داده در وزارتخانه به خرسندی مسئولان معاونت علمی منجر خواهد شد.

دکتر غلامی درباره پارک‌های علم و فناوری، اظهار کرد: این پارک‌ها با نقشی مؤثر در توسعه اشتغال و کارآفرینی قطعاً می‌توانند سبب ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری شوند و از این رو برای ما بسیار اهمیت دارند.

وی با اشاره به توجه ویژه به پارک‌های علم و فناوری، گفت: در یک سال گذشته برای توسعه و تقویت پارک‌های علم و فناوری برنامه‌هایی متعدد داشته‌ایم.

 

*پیش برد اهداف کلان پژوهشی هدف وزارت علوم است

دکتر غلامی با اشاره به راه‌های کمک به پارک‌های علم و فناوری، گفت: یکی از برنامه‌های ما برای حمایت از این پارک‌ها، افزایش بودجه به‌منظور پوشش هزینه‌ها و پیش‌برد اهداف کلان بوده است.

وی درباره هزینه‌های پارک‌های علم و فناوری، اظهار کرد: این هزینه‌ها نوعاً به شکل حمایت از شرکت‌های جدید‌التأسیس جوانان و صاحبان ایده است؛ در این برنامه دفاتر کار در اختیار جوانانی که ایده‌هایی ناب دارند، قرار داده می‌شود و حمایت از آنها به صورت کامل انجام می‌شود.

وزیر علوم با بیان اینکه هرچه میزان اعتبارات افزایش یابد، عملکرد جوانان بهبود پیدا می‌کند، گفت: اگر حمایت‌ها افزایش یابد، افراد تحت پوشش پارک‌های علم و فناوری بیشتر شده و تعداد بیشتری ایده و فکر جدید حمایت می‌شوند و به سمت تولید و صنعتی شدن پیش می‌روند.

دکتر غلامی ادامه داد: ایده‌های جدید پارک‌های علم و فناوری سبب افزایش اشتغال جوانان و کارآفرینی آنها خواهد شد و به طور کل با پیش‌برد این اهداف در پارک‌های علم و فناوری به دنبال حمایت از جوانان هستیم.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )