دکتر سالار آملی درکنفرانس عمومی سالانه انجمن موسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا تاکید کرد:

رشد قابل توجه شاخص های علمی بین المللی ایران در منطقه و جهان

۲۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۲ کد : ۴۳۷۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۴۴۰
دکترحسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم درکنفرانس عمومی سالانه انجمن موسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا ، با معرفی وضعیت آموزش عالی علم و تحقیقات در کشور ، رشد شاخص های علمی بین المللی ایران در منطقه و جهان را مهم و قابل توجه دانست.
رشد قابل توجه  شاخص های علمی بین المللی ایران در منطقه و جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در آئین افتتاح درکنفرانس عمومی سالانه انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا که صبح امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، دکتر سالارآملی با اشاره به برخی آمار و داده‌ها و تولیدات علمی کشور، بین المللی شدن و بین المللی سازی مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی را یکی از مهمترین أهداف علمی کشور دانست.
وی همچنین نقش مراکز آموزش عالی آزاد وخصوصی را در توسعه آموزش عالی و توسعه علمی فرهنگی و اقتصادی جامعه و کشور غیرقابل إنکار و تأثیرگذار قلمداد کرد.
رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، بین المللی سازی آموزش عالی و برنامه ریزی در این راستا را از مهم‌ترین وظایف دانشگاه‌های خصوص عنوان کرد و انعطاف پذیری قوانین و مقررات نسبتاً سهل تَر مؤسسات آموزش عالی خصوصی را عامل مهمی برای پیش برد و کمک به أهداف بین المللی سازی دانست.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، موضوع تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک آموزش عالی، تعریف پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و استاد راهنمای مشترک دانشجویان را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های بین المللی سازی دانشگاه‌های خصوصی مورد أشاره و حائز اهمیت دانست.
این کنفرانس با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای دانشگاه‌های برتر آسیا، پژوهشگران و نخبگان قاره کهن، چهره‌های علمی و برجسته کشوری و استانی به مدت سه روزدر قزوین ادامه خواهد داشت.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷