در آیین تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی ساری؛

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: پیوند دانشگاه و صنعت به نفع هر دو نهاد است

۲۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۱ کد : ۴۳۶۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۰
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها نیز در مسیر توسعه باید پا به پای صنعت پیشرفت کنند و با ارتباط با صنعت و کارآفرینان می توانند به این مهم دست یابند و صنعتگران نیز در کنار دانشگاه می توانند توان صنعتی خود را بالا ببرند با استفاده از علم دانشگاهیان به بهترین شکل در کار خود موفق باشند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: پیوند دانشگاه و صنعت به نفع هر دو نهاد است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری؛ دکتر مسعود برومند در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر این دانشگاه اظهار داشت: یکی از اولویت های ما در بخش پژوهش، مراکز همجوار دانشگاهی است که مهارت های خاص و ویژه را به دانشجویان ورودی جدید ما ارائه می دهد و ما امیدواریم دانشجویان ما بتوانند بعد از تحصیل با مهارت های خاصی که اینجا کسب می کنند، خودکفا شده و برای خود شغل ایجاد نمایند.
وی با بیان تاریخچه تکامل از جوامع کشاورزی تا صنعتی گفت: آنچه که بشر اکنون دارد از کشاورزی شروع شده و به واسطه کشاورزی در یک مکان خاص ساکن شده و همانجا نیز به توسعه صنعت پرداخت.
وی افزود: ما بعد از کشاورزی وارد بحث توسعه صنعت شدیم که صنعت درک ما را از مسائل مختلف بالا برد و دانش ما که در این سیر تکاملی و به واسطه دانشگاه ها بیشتر شد موجب شد مسائل و مشکلات پیرامون خود را درست تجزیه و تحلیل نمائیم و پشت سر بگذاریم و زمانی که به فناوری رسیدیم فناوری ابزارهای ما را تغییر داد و یاد گرفتیم که با وجود فناوری ها محدودیت زمانی و مکانی را می توانیم از پیش رو برداریم و موانع راحت تر از سر راه برداشته می شوند.
دکتر برومند افزود: صنعت و فناوری بر روی کشاورزی تاثیر مستقیم دارد و می تواند آنرا از کشاورزی سنتی به صنعتی تغییر دهد که همین توسعه کشاورزی موجب توجه به تولیدات انبوه و کیفی محصولات در کشاورزی شده است.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز در این آیین اظهارداشت: نگاه ما در دانشگاه به پژوهش، پژوهش صرف نیست بلکه همراه با فناوری و نو آوری می باشد که همه تلاش خود را برای این امر بکار می بندیم تا بتوانیم به عنوان دانشگاه نسل سوم معرفی شویم.

دکتر تیموری ادامه داد: دانشگاه کشاورزی ساری در مدت ۱۰ سال از زمان تاسیس تاکنون با همکاری همه اعضای دانشگاه رشد خوبی نیز داشته است، ولی از لحاظ زیر ساختی کاستی هایی دارد که نیازمند مساعدت بیش از پیش وزارت علوم می باشیم تا بتوانیم از تمامی پتانسیل موجود در دانشگاه جهت ارتقای آن استفاده کنیم و همچنین بتوانیم نقش خود را به عنوان یک دانشگاه مادر و تخصصی به خوبی ایفا کنیم.
وی افزود: از مجموعه ای از فعالان عرصه صنعت کشاورزی در استان نیز دعوت کردیم تا اولویت های خود را برای تحقیق و مسائل خود اعلام کنند که تا جایی که بتوانیم به آنها کمک کنیم و ارتباط بین دانشگاه و صنعت را نیز تقویت نمائیم. این دانشگاه تا به حال سند توسعه کشاورزی استان را تدوین و به تایید نهایی برساند و همچنین هماهنگی اولیه با استانداری و سازمان برنامه و بودجه را انجام داده ایم تا سند جهت توسعه سند آب استان را نیز تدوین نمائیم.
در پایان این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتراین دانشگاه تجلیل شد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۱ )