دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در گرجستان،پارک علم و فناوری تاسیس می کند

تعداد بازدید:۱۳۲۲
پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با اعزام هیأتی به کشور گرجستان, با امضای موافقتنامه ای با دانشگاه آزاد تفلیس (TOU)، پارک علم و فناوری در این دانشگاه راه اندازی می کند.
دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در گرجستان،پارک علم و فناوری تاسیس می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، پیرو بازدید هیاتی از سوی دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) از پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در ماه گذشته و دعوت از رئیس این پارک برای بازدید از دانشگاه مذکور، هیأتی به سرپرستی مجتبی شهیدی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، به منظور بررسی چگونگی همکاری های دو طرف و امضای موافقتنامه همکاری فی‌مابین پارک مذکور با دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) , به پایتخت کشور گرجستان اعزام شدند.
هیئت اعزامی ازپارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به گرجستان پس از بازدید از دانشگاه آزاد تفلیس و بررسی موضوعات مورد توافق در دیدارهای رفت و برگشت , متن موافقتنامه مورد نظر را در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان و در محل دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) با رئیس این دانشگاه امضا کردند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان دراین خصوص گفت: این رویداد مهم ملی، آغازی است برای حضور و تجلی توانمندی های فناورانه متخصصان ایرانی در خارج از کشور، بویژه کشورهای همسایه و در حال توسعه که علاقه مند به بهره مندی از فناوری های نوین کشور ما می باشند.
وی افزود: ما طبق این موافقتنامه نسبت به صدور و ارائه خدمات تخصصی اقدام می کنیم و از نیروهای توانمند زنجانی جهت راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) استفاده خواهیم کرد .
شهیدی گفت: زمینه های همکاری متنوعی بین دوطرف از جمله ایجاد مرکز رشد و نوآوری به صورت بین المللی، برگزاری کنفرانس های علمی، مباحث پژوهشی، رویدادهای استارتاپی، تبادل تیم‌های فناوری، راه اندازی نمایشگاه‌های دائمی و فصلی محصولات دانش بنیان، به امضا رسیده که تلاش خواهیم کرد با توجه به اینکه طرف گرجستانی ما برای اجرائی شدن این توافق ساختمان مجزائی را در اختیار طرف ایرانی قرار داده است، در زمان کمتری عملیات اجرائی این توافق را آغاز کنیم.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵


( ۱ )