دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی

۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۷ کد : ۴۳۶۷۴ اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۲۰۰۴
در آستانه هفته پژوهش، اعضای شورای پژوهشگاه های ملی کشور با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در محل مجلس دیدار و گفتگو کردند.
دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار که دکتر سعید باستانی و دکتر حمید گرمابی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز حضور داشتند، دکتر نکومنش دبیر شورا و تعدادی از روسای پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی به بیان دیدگاه های خود در خصوص توجه ویژه به جایگاه و واگذاری ماموریت ها و مسئولیت های متناسب با توانمندی ها، پتانسیل ها و ظرفیت های پژوهشگاه ها پرداختند.
استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های پژوهشگاه های کشور در کارگروه ها و کمیسیون های مربوطه در امور تقنینی کشور، توجه ویژه به جایگاه این پژوهشگاه ها و اثربخشی آنها در سیاست گذاری های کلان ملی متناسب با ماموریت های آنها، تقویت بنیان‌های پژوهش و فناوری کشور با پشتیبانی بیش از پیش از این نهادها در قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری؛ و توجه به پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در کنار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از دیگر مواردی بود که در این نشست توسط روسای پژوهشگاه های ملی کشور مطرح شد.
دکتر لاریجانی ضمن خیر مقدم به نمایندگان پژوهشگاه های کشور به حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از برنامه ها و اقدامات پژوهشی این مراکز اشاره و اظهار داشت: نیاز کشور به خصوص در وضعیت پیش رو به مثابه یک فرصت برای مراکز پژوهشی است.
وی از استفاده بیشتر از پژوهشگاه ها در ارتباط با کمسیون های تخصصی مجلس و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی استقبال کرده و آن را در تقویت کار کارشناسی در جهت تصویب قوانین صحیح ضروری دانست.
وی افزود: ما نیز همراه دولت، حمایت کامل خود را در سیاستگذاری ها و استفاده از ظرفیت ها و بودجه مورد نیاز مراکز پژوهشی انجام خواهیم داد و دقت لازم را درخصوص دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری به طور توامان خواهیم داشت و سعی می کنیم در امور تقنینی غفلتی از هیچیک صورت نگیرد.
تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر استفاده از تمام ظرفیت های در اختیار مجلس چه به صورت مستقل و چه در تعامل با دولت به منظور تکریم پژوهش، پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی در جهت خدمت روزافزون به پیشرفت و تعالی کشور حسن ختام این دیدار بود.
ر.ب ۴۵/ ع. ع ۵۷
 


( ۱ )