معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبرداد:

برگزاری ۴۰۰ برنامه روز دانشجو/ موافقت با ۹۷ درصد درخواست‌ها

۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۱ کد : ۴۳۵۹۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۵۲
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری حدود ۴۰۰ برنامه ویژه روز دانشجو در دانشگاه‌های سراسر کشور خبر داد.
برگزاری ۴۰۰ برنامه روز دانشجو/ موافقت با ۹۷ درصد درخواست‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: تقریباً تمامی دانشگاه‌ها در ایام روز دانشجو برنامه داشتند که نزدیک به ۴۰۰ برنامه از شورای نظارت دانشگاه‌ها درخواست مجوز داشتند و با ۹۷ درصد آنها موافقت شد.

وی افزود: این برنامه ها برگزار شده و یا درحال برگزاری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: حسب ضوابط موجود، مرجع صدور مجوز برای برگزاری برنامه‌های درخواستی تشکل‌های اسلامی، هیات نظارت در دانشگاه‌ها است که به اقتضای شرایط در چارچوب اختیارات خود تصمیم‌گیری می کنند.

دکتر غفاری خاطرنشان کرد: وزارت علوم حسب وظایف ستادی خود از آنها خواسته که با سعه صدر و در کمترین زمان ممکن درخواست‌ها را بررسی و امکان برگزاری برنامه را فراهم کنند.

وی افزود: در این ارتباط تقاضا شده به منظور تقویت مشارکت دانشجویان که ایجاد کننده امید، اعتماد و شور و نشاط اجتماعی است بیشترین همکاری را با تشکل‌های دانشجویی داشته باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: هر چند که در دانشگاه‌ها شاهد حضور تشکل‌های اسلامی با گفتمان‌های به نسبت متفاوتی هستیم اما تمامی آنها در مولفه‌هایی چون استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی، استبدادستیزی، عدالت‌گرایی و دفاع از استقلال سیاسی کشور اجماع دارند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷