قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل خبر داد:

بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان

۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ کد : ۴۳۵۹۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۶۹۰
دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی این وزارت ازبررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ با حضور نمایندگان رسمی ۸ کشور بزرگ اسلامی، روز دوشنبه در همدان خبر داد.
بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی در این خصوص اظهار داشت: چارچوب این اساسنامه در نشست وزرای امورخارجه ۸ کشوربزرگ اسلامی که ماه گذشته در استانبول برگزار شد، به تصویب رسید.
وی افزود: بر این اساس، دانشگاه D8 در سال آتی میلادی با حضور دانشجویانی از کشورهای مسلمان در همدان آغاز به کار خواهد کرد. دکتر سالارآملی گفت: تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، انجام پروژه های مشترک و حضور استادان برجسته مسلمان از دیگر کشورها، از اهداف عملیاتی این دانشگاه می باشد و انتظار می رود با راه اندازی این دانشگاه، گردش علمی و ارتقای سطح کیفی کشورهای عضو و در مرحله بعدی جهان اسلام را شاهد باشیم.
اعضای D8 شامل: جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، مالزی، اندونزی، نیجریه، مصر و بنگلادش می باشند که جمعیت آن بالغ بر ۱ میلیارد نفر است و بیش از ۸۵ درصد تولیدات علمی جهان اسلام را به خود اختصاص داده اند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۳ )