برای اولین بار در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی صورت گرفت ؛

تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یو‌پی‌اس» و صادرات آن به کشورهای همجوار

تعداد بازدید:۱۰۹۸
شرکت «صنایع دانش ارکان آسیا» مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، برای اولین بار موفق به تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یوپی‌اس» در کشور شده است و صادرات این محصول به کشورهای همسایه از جمله ترکیه به زودی آغاز می‌شود.
تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یو‌پی‌اس» و صادرات آن به کشورهای همجوار

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکترحسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی دراین خصوص اظهار کرد: سوئیچ‌های شبکه موجود در بازار به هنگام قطع برق، برای تغذیه نیازمند یک یو‌پی‌اس هستند تا به کار خود ادامه دهند ولی در سوئیچ‌های شبکه تولیدی این شرکت یوپی‌اس درون دستگاه تعبیه شده است.
دکترحیدری افزود: این محصول باصرفه‌تر و کارآمدتر از خرید سوئیچ شبکه و یوپی‌اس به صورت مجزا است و همین ویژگی سبب شده است تا بتواند جایگزین مناسبی برای محصولات قبلی باشد و بازار خوبی برای فروش در بازارهای داخلی و خارجی پیدا کند.
وی گفت: این شرکت در «نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه وان» در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ از سوی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی شرکت کرد و حضور در همین نمایشگاه سبب بازاریابی و آشنایی با شرکت‌های ترکیه‌ای برای آغاز صادرات محصول این شرکت شده است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ورود به حوزه صادرات را یکی از برنامه‌های این پارک برای شرکت‌های مستقر در طی سال‌های آتی دانست و تصریح کرد: جهت آشنایی شرکت‌ها با بازار‌های هدف صادراتی، امسال نیز همچون سال گذشته برنامه‌هایی برای اجرای تور‌های فناوری و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از کشور، جزو برنامه‌های اصلی اداره موسسات و بازاریابی این پارک است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )