رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد؛

تعیین تکلیف وضعیت استخدامی ۸۹۴ همکار علمی در یکسال گذشته

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۵ کد : ۴۳۵۲۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۳
دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور از تعیین تکلیف وضعیت استخدامی ۸۹۴ نفر از کارکنان علمی دانشگاه خبر داد و گفت: با مساعدت و همراهی مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی، ۸۹۴ همکار علمی که از سال ۱۳۸۴ با عناوینی همچون پیمانی مشروط، دستیار علمی و قراردادی طبق بخشنامه وزیر وقت، در دانشگاه جذب شده بودند، در یکسال گذشته تعیین تکلیف شدند.
تعیین تکلیف وضعیت استخدامی ۸۹۴ همکار علمی در یکسال گذشته

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی ساماندهی نیروی انسانی را یکی از مهم ترین سیاست های دانشگاه عنوان کرد و در تشریح جزئیات وضعیت رسیدگی به پرونده تبدیل وضعیت کارکنان علمی گفت: از مجموع ۸۹۴ پرونده متقاضی عضویت هیات علمی دانشگاه پیام نور، موضوع پیمانی شدن ۴۱۲ پرونده مورد موافقت قرار گرفته و احکام بخش زیادی از آنها صادر شده و بقیه نیز در حال صدور است.

رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه از این تعداد، ۳۶۲ متقاضی دیگر نیز موفق به کسب تاییدیه هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه برای دریافت حکم پیمانی شده اند، گفت: مجوز لازم برای این تعداد از هیات امنای دانشگاه اخذ شده است.

وی با عنوان اینکه ۲۴ نفر از همکاران علمی پیش از این استعفا داده و ۲۸ پرونده نیز در حال اخذ صلاحیت عمومی هستند، تصریح کرد: ۶۸ پرونده دیگر نیز با توجه به مجوز هیات امنا به دلیل لزوم ارتقای وضعیت آموزشی و پژوهشی، برای تکمیل پرونده فرصت داده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: چنانچه کارکنان علمی در مهلت مقرر بتوانند شرایط آموزشی و پژوهشی را احراز کنند، در اولین فرصت به عنوان عضو هیات علمی پیمانی ادامه خدمت خواهند داد.

وی در پایان گفت: خوشبختانه طی جلسات متعدد از ابتدای سال تاکنون، تمامی ۸۹۴ همکار علمی تعیین تکلیف شده اند و هم اکنون مشکلی به نام پیمانی مشروط و یا دستیار علمی که تعیین تکلیف نشده باشند، در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۲ )