در سفر دکتر غلامی به استان سمنان؛

فاز ۲ دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان با حضور وزیر علوم افتتاح شد

۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۹:۴۰ کد : ۴۳۴۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۹۰۴
فاز دوم دانشکده گردشگری و کویرشناسی دانشگاه سمنان عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.
فاز ۲ دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان با حضور وزیر علوم افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، فاز دوم دانشکده گردشگری دارای ۱۶ کلاس، ۹ آزمایشگاه و ۵ اتاق اداری و مجهز به یک سایت رایانه می‌باشد و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و در زیربنای ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع طی ۲۱ ماه و در ۲ طبقه ساخته شده است. فاز نخست این دانشکده نیز سال گذشته به بهره‌برداری رسیده بود.
هم چنین در سفر وزیر علوم به استان سمنان، کلنگ بلوک دوم دانشکده مهندسی، خوابگاه برادران و خواهران و استخر ذخیره پساب و تصفیه خانه فاضلاب این دانشگاه نیز به زمین زده شد.
ساخت بلوک دوم دانشکده مهندسی دانشگاه سمنان در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال عصر امروز آغاز شد.
تصفیه خانه مذکور در صورت بهره‌برداری ظرفیت تصفیه ۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب پساب را خواهد داشت و با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان ساخته می‌شود.
همچنین آئین کلنگ‌زنی ساخت خوابگاه‌های دانشگاه سمنان (خواهران و برادران) نیز در ۲ قطعه زمین مجزا هر کدام به مساحت ۳ هزار و ۳۰۰ مترمربع با حضور وزیر علوم برگزار شد.
مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان و سیدعباس دانایی فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان و مقامات محلی در این آئین حضور داشتند.

گفتنی است ساختمان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه دامغان نیز با حضور دکتر حسنعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با مساحتی بالغ بر ۵۲۰۰ متر مربع زیربنا و ظرفیت استقرار ۱۵۰۰ دانشجو و ۱۰۰ عضو هیأت علمی و کادر اداری و با صرف ۶۲ میلیارد ریال اعتبار به بهره داری رسید.


ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )