اولین همایش تعامل صنعت و دانشگاه دردانشگاه آیت الله حائری میبد برگزارشد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۷ کد : ۴۳۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۵
این همایش که به همت گروه مهندسی صنایع دانشگاه آیت الله حائری میبد مورد استقبال دانشجویان بویژه دانشجویان مهندسی صنایع این دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکلانتری رئیس دانشگاه آیت...
این همایش که به همت گروه مهندسی صنایع دانشگاه آیت الله حائری میبد مورد استقبال دانشجویان بویژه دانشجویان مهندسی صنایع این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکلانتری رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد ضمن خیرمقدم به مهمانان و دانشجویان حاضر دراین همایش ازاعلام آمادگی این دانشگاه جهت همکاری با صنعتگران و صاحبان صنایع و همچنین آمادگی ایجاد دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه ، گفت: دانشگاه  از ایده ها و اختراعات دانشجویان و اساتید حمایت مادی و معنوی می کند.
درادامه دکترابویی رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه یزد، اولین سخنران این جلسه بود که دانشجویان را به تلاش، خودباوری، دوری از افکار ناامید کننده و داشتن انگیزه توصیه کرد.
همچنین دکتر صرام عضو هیئت علمی دانشگاه یزد، درخصوص بخش خصوصی و اهداف آن و چگونگی راهکارهای رسیدن به اهداف سخنرانی کرد.
مهندس وفایی ازصنعتگران و رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد دیگر سخنران این همایش بود که توصیه او به دانشجویان، ارتباط با صنعت در دوران تحصیل، استفاده بهینه ازدوران کارآموزی، مطالعه و تجزیه و تحلیل و قدر دانستن زمان و موقعیت بود.
سخنران پایانی همایش، مهندس صفدری زاده کارآفرین نمونه و از صاحبان صنایع شهرستان میبد بود که درخطاب به دانشجویان داشتن اعتماد به نفس، نهراسیدن از سختی ها و مشکلات و ریسک پذیربودن درسایه توکل به خداوند را کلید موفقیت دانست و گفت: عیب بزرگ ما این است که فکرمی کنیم محدودیت ها بر اراده ما غلبه دارند، درحالی که این طور نیست بلکه باید محدودیت ها را به مرور حذف کنیم و با تلاش به اهداف رسیده و مایه افتخار شویم.
گفتنی است ازحاشیه های این همایش پخش کلیپ، نمایشگاه کتاب و نرم افزار و تجلیل از دانشجویان برتر ورودی های رشته مهندسی صنایع بود که به سه نفر برتر هر ورودی جوایزی به رسم یادبود اهدا شد .

( ۱ )