رئیس دانشگاه تهران در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشمندان جوان:

آینده کشور در گروه رشد استارت‌آپ ها و مراکز رشد است

۰۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۳ کد : ۴۳۳۴۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۲۳
رئیس دانشگاه تهران گفت: آینده کشور در گروه رشد استارت‌آپ ها و مراکز رشد است و وظیفه ما این است علاوه بر ایجاد ساختارهای پژوهشی، موانع توسعه کسب و کار دانش بنیان را برطرف کنیم
آینده کشور در گروه رشد استارت‌آپ ها و مراکز رشد است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان که با حضور وزیر علوم در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد؛ گفت: در ایران ساختارهای آموزشی، پژوهشی خوبی را برای حمایت از علم و فناوری داریم ولی نکته مهم تر رفع موانع رشد خلاقیت ها و توجه به محتوای فعالیت های فناورانه است.
رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: ظرفیت های علم و فناوری زیادی در ایران وجود دارد و مسئولیت ما ایجاد یک محیط آزاد و با نشاط برای رشد خلاقیت ها و نوآوری هااست.
وی افزود: دنیا همواره در حال تغییرات است که این تغییرات ریشه در خلاقیت و ذات انسان دارد و در طول تاریخ شاهد تحولات زیادی در دنیا بوده ایم ولی تحولات دوران معاصر با گذشته قابل مقایسه نیست و در عین رشد سریع تحولات شاهد تاثیرات عمیق آنها بر زندگی بشر هستیم.
دکتر نیلی با اشاره به اینکه تحولات دوران معاصر متکی بر افراد خاص و ممتاز نیست گفت: دوران امروز دوران فعالیت گروهی متکی بر دانش است زیرا پیچیدگی ها و تخصص های علوم بسیار بیش تر از گذشته است.
وی گفت: دانشگاه تهران به عنوان بزرگ ترین دانشگاه کشور سعی دارد زیست بوم‌های مناسبی را برای حمایت از فعالیت های فناورانه جوانان فراهم کند که پارک علم و فناوری یکی از این فضاهای حمایت از دانش آموختگان نوآور است.
دکتر محمد کمره ای، رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران و رئیس دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان نیز با اعلام اینکه صاحبان ۵۷۰ ایده برای حضور در این جشنواره ثبت نام کرده بودند، گفت: از میان ۴۵ ایده که وارد مرحله داوری کسب و کار در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شد، درنهایت ۶ ایده به عنوان برگزیده نهایی و ۴ ایده به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.
وی افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امکانات و فضای استقرار را برای ایده های برگزیده فراهم خواهد کرد تا صاحبان این ایده‌ها با استفاده از اعتبار پژوهشی بنیاد نیکوکاری جمیلی به عنوان موسس این جشنواره، بتوانند محصولات تجاری قابل ارائه به بازار تولید کنند.
ابراهیم جمیلی، رئیس هیات امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی و رئیس شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان نیز در این آیین گفت: توجه به علوم پایه یکی از مبانی رشد کشورهای توسعه یافته است و به همبن علت، جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برای حمایت از رشته های علوم پایه راه اندازی شد.
وی گفت: علاوه بر توجه خاص به علوم پایه، آشنا ساختن جوانان خلاق کشور با بخش خصوصی و کارآفرینی، از دیگر اهداف راه انداری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان بوده است.
جمیلی گفت: تقویت روحیه کارتیمی و نظم پذیری از جمله فوایدی بود که شرکت کنندگان در جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان بویژه در مرحله استارت آپ ویکند سه روز در دانشگاه تهران از آن بهره مند شدند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵