کمیسیون ملی یونسکودر ایران برگزار می کند:

نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان

۰۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۲ کد : ۴۳۲۸۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۳
کمیسیون ملی یونسکودر ایران با مشارکت فرهنگستان هنر، به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، برای نخستین بار نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» را برگزار می‌کند.
نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فرهنگستان هنر، به مناسبت ۲۹ نوامبر، مقارن با ۸ آذر «روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین»، کمیسیون ملی یونسکو در ایران با مشارکت فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آئین گرامیداشت این روز را برگزار می‌کند.
برپایی نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آئینه خیال هنرمندان» از جمله برنامه‌های این روز است که در دو بخش نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و نمایشگاه آثار هنرمندان فلسطینی برگزار می‌شود.
آثار هنرمندان فلسطینی که در موزه هنرهای معاصر فلسطین به نمایش گذاشته می‌شود، ۵۰ اثر کم نظیر نقاشی از هنرمندانی همچون سعید حسین، محمد الشاعر، ابراهیم غنام، برهان کرکوتلی، توفیق عبدالعادل، مصطفی حلاج است که توسط این هنرمندان در اردوگاه‌ها و خارج از وطنشان خلق شده و در دهه هشتاد توسط فرهنگستان هنر خریداری و در گنجینه این فرهنگستان نگهداری می‌شود.
هم‌زمان ۲۰ اثر نقاشی از هنرمندان شاخص ایرانی همچون احمد اسفندیاری، حبیب‌الله صادقی، مصطفی گودرزی، ناصر پلنگی، حبیب‌الله آیت‌الهی، کاظم چلیپا، غلامعلی طاهری با موضوع فلسطین، از مجموعه گنجینه این مؤسسه در نگارخانه استاد لرزاده مؤسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته می‌شود.
برنامه روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، پنج شنبه ۸ آذر، ساعت ۱۵ در تالار ایران فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌شود. همچنین در همین روز، آئین گشایش نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آئینه خیال هنرمندان» ساعت ۱۷ در مؤسسه فرهنگی هنری صبا و موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه‌ها می‌توانند تا ۲۲ آذرماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی موزه هنرهای معاصر فلسطین خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران مظفر، پلاک ۷۴ و نگارخانه استاد لرزاده واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵ مراجعه کنند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵