اولین نشست بانوان فرهیخته دانشگاهی استان با رویکرد توسعه اشتغال و خانواده پایدار در دانشگاه شهید باهنر برگزارشد

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۲ کد : ۴۳۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۵
اولین نشست بانوان فرهیخته دانشگاهی استان کرمان با رویکرد توسعه اشتغال و خانواده پایدار در سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر فدایی ...
اولین نشست بانوان فرهیخته دانشگاهی استان کرمان با رویکرد توسعه اشتغال و خانواده پایدار در سازمان مرکزی دانشگاه  شهید باهنر کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر فدایی رئیس دانشگاه  شهید باهنر کرمان ضمن خوش آمدگویی و گرامیداشت چهلمین سال تاسیس دانشگاه در کرمان، دانشگاه شهید باهنر را بزرگ‌ترین دانشگاه جنوب شرق کشور دانست و گفت: دانشگاه شهید باهنر در چهل سال فعالیت خود 76 هزار فارغ التحصیل داشته است که بسیاری از آن ها جز افتخارات کشور هستند.
در ادامه دکتر حسینی مشاور استاندار و رئیس اداره کل امور بانوان و خانواده استان کرمان، از دکتر فدائی رئیس دانشگاه شهیدباهنر و دکتر عسکری مشاور امور بانوران دانشگاه که به صورت جهادی برای حل مشکلات بانوان تلاش می کنند، تشکر کرد.
وی گفت: هدف کلی از برگزاری این جلسه بهره مندی از توان و دیدگاه های علمی استادان در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است تا از طریق هم اندیشی پیوندی بین سازمان های دولتی و دانشگاه ها ایجاد شود.
مشاور استاندار و رئیس اداره کل امور بانوان و خانواده استان کرمان افزود: ما به دنبال سامان دهی  نیازهای پژوهشی سازمان ها و جهت دادن به پژوهش ها در راستای نیازهای کشور است.
در ادامه رزم حسینی استاندار کرمان ضمن تشکر از حضور استادان، هدف از حضور در این جلسه را آگاهی از نظرات، انتقادات و پیشنهادات استادان در رابطه با توسعه فرهنگی و اقتصادی کرمان و اقدام در جهت آن دانست.
وی گفت: دولت یازدهم، دولت اعتدالی، فرهنگ گرا، توسعه گر و تعاملی است و در اداره کشور از افراط و تفریط پرهیز می کند و از همه افراد موثر در این زمینه کمک می گیرد تا به سمت توسعه و پیشرفت کشور قدم های سازنده بردارد. ما هم تلاش می کنیم مشابه این حرکت را در استان کرمان انجام دهیم.
استاندار کرمان افزود: در حوزه فرهنگی هدف ما رسیدن به تعالی فرهنگی در تمام ابعاد است.
دکتر عسکری عضو هیئت علمی و مشاور رئیس دانشگاه شهید باهنر در امور بانوان نیز در ادامه به معرفی دفتر مطالعات و پژوهش زنان و خانواده و حوزه های مختلف آن پرداخت و گفت: مرکز مطالعات و پژوهش زنان و خانواده محلی برای انتقال و تعمیم دستاوردها به سطح استان کرمان است.
 وی در مورد حوزه اشتغال و کارآفرینی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد 2 واحد کارآفرینی و 2 واحد به عنوان حرفه آموزی و فن آموزی به صورت آکادمیک و بر مبنای دانش روز برای دانشجویان ارائه شود تا دانشجو پس از فراغت از تحصیل بتواند وارد بازار کار شده و بر اساس آموخته های خود در بازار تحول ایجاد کند.
مشاور رئیس دانشگاه شهید باهنر در امور بانوان افزود: در زمینه فرهنگ سازی و در حوزه اشتغال و تحکیم بنیان خانواده مقرر شده است در قالب درس های عمومی الزامی مهارت های تربیت فرزند، مدیریت شغل و خانواده به پدران و مادران آینده آموزش داده شود.
دکتر عسکری مشکل مهدهای کودک را در زمینه کمک به مادران شاغل مطرح کرد و تأسیس مهدهای کودک، در نظر گرفتن دورکاری و نیز در نظر گرفتن تسهیلات برای مادرانی که فرزندانی در سن بحرانی دارند را از سایر اقدامات در دست بررسی عنوان کرد.
جلسه همچنین با طرح پیشنهادات، انتقادات و سؤالات اعضای حاضر و پاسخ از سوی مسئولان ادامه یافت.
گفتنی است پس از این جلسه، مرکز مطالعات و پژوهش زنان و خانواده دانشگاه شهید باهنر با حضور استاندار کرمان، رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولان افتتاح شد.