سرپرست سازمان سمت:

خط تولید ویژه‌ای برای شورای تحول در نظر گرفته‌ایم

تعداد بازدید:۷۲۳
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی، سرپرست سازمان «سمت» گفت: سازمان «سمت» خط تولید ویژه‌ای را برای شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در نظر گرفته است و امیدواریم با افزایش همکاری‌ها بین این دو نهاد، برون‌داد مناسبی برای حوزه علوم انسانی دانشگاه‌ها فراهم کنیم.
خط تولید ویژه‌ای برای شورای تحول در نظر گرفته‌ایم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها «سمت»، روسای شورای تحول و ارتقای علوم انسانی, و سازمان سمت در نشستی که در محل این شورا برگزارشد، شیوه‌نامه تألیف تفاهم‌نامه میان این دو نهاد را امضا کردند.
نشست امضای شیوه‌نامه تألیف تفاهم‌نامه‌ای که پیش‌تر به امضای سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و شورای تحول و ارتقای علوم انسانی رسیده بود، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی، سرپرست سازمان «سمت»، دکترغلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، حمیدرضا خادمی، رئیس پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت»، مهدی زارع بهرام‌آبادی، مدیر امور پژوهشی و ارزشیابی و رئیس اداره همکاری‌های علمی «سمت» و سیدحمید طالب‌زاده، دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، در سالن جلسات شورای تحول و ارتقای علوم انسانی برگزارشد.
دراین نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذبیحی به ارائه گزارشی از اقدامات «سمت» در دوران سرپرستی خود پرداخت و گفت: آمارهای این سازمان، درخصوص لزوم افزایش همکاری‌ها با شورای تحول و ارتقای علوم انسانی است.
درادامه، دکترغلامعلی حداد عادل، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) را دارای ویژگی‌‌های خاصی دانست و تصریح کرد: ویژگی‌ها خاص «سمت»، باعث شده است لزوم توجه به فعالیت‌های آن، بسیار حائز اهمیت باشد. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، ارزان بودن قیمت کتاب‌های این سازمان است که سبب شده نفوذ و تأثیر کتاب‌های این سازمان در جامعه بالا باشد.
وی افزود: به عقیده من باید شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، مواد خام اولیه لازم برای تدوین کتاب‌های جدید را برای «سمت» مهیا کند و این سازمان نیز با پرداخت مناسب این مواد خام، خروجی مناسبی در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهد.
در پایان نشست نیز شیوه‌نامه تألیف کتاب به امضای روسای دو سازمان رسید که بر اساس آن مواردی مانند فرایند انتخاب مؤلف و نگارش و ارزیابی علمی کتاب، مورد بازنگری قرار گرفته است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: سمت»