در سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری اولین پارک کارافرینی کشور با صندوق کارآفرینی امید

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۶ کد : ۴۳۱۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۰
در سفر یکروزه رئیس جمهور و هیات همراه به آذربایجان غربی تفاهم نامه همکاری برای راه اندازی و راهبری اولین پارک کارآفرینی کشور بین دانشگاه صنعتی ارومیه و صندوق کارآفرینی امید کشور امضا شد.
امضای تفاهم نامه همکاری اولین پارک کارافرینی کشور با صندوق کارآفرینی امید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی ارومیه، همزمان با این سفر پارک کارآفرینی و مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی ارومیه به دست اصغر نوراله زاده، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور افتتاح شد.

پارک فناوری کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه اولین پارک کار آفرینی کشور است که با همکاری و حمایت صندوق کارآفرینی امید درفضای کاری ۳۰۰۰ متر مربع برای بخش های اداری، کارگاهی و آزمایشگاهی و ۳ هکتار برای استقرار شرکت های دانش بنیان در سایت جهتلوی دانشگاه صنعتی ارومیه احداث شده است
از اهداف تاسیس پارک کار آفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه می توان به مشارکت و اهدای تسهیلات به شرکت های پارک کار آفرینی، ایجاد هم افزایی در کل اجزای زیست بوم کارآفرینی، هدایت زیر ساخت ها و منابع آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی ارومیه به سمت پارک کارآفرینی اشاره کرد.
همچنین در نشست ریاست جمهوری با نخبگان و فرهیختگان، تفاهم نامه ای میان دانشگاه صنعتی ارومیه و صندوق کارآفرینی امید توسط دکتر محمدرضا شیدایی رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه و اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق نوآوری امید به امضا رسید.
در این تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید کشور با هدف حمایت از این طرح موافقت نمود مبلغ پنج میلیارد ریال جهت احداث و توسعه پارک و مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال در راستای حمایت از شرکت های کار آفرینی مورد حمایت پارک در قالب تسهیلات اشتغال زایی اختصاص دهد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۱ )