اولین مرکز نیکو کاری دانشگاهی منطقه شمال غرب کشور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتتاح شد

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۵ کد : ۴۳۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۹۲
در مراسمی اولین مرکز نیکوکاری دانشگاهی شمال غرب کشور با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، ریاست زکات استان آذربایجان شرقی، مدیر کمیته امداد شهرستان آذرشهر در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتتاح شد. به گزارش رو...
اولین مرکز نیکو کاری دانشگاهی منطقه شمال غرب کشور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتتاح شد
در مراسمی اولین مرکز نیکوکاری دانشگاهی شمال غرب کشور با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، ریاست زکات استان آذربایجان شرقی، مدیر کمیته امداد شهرستان آذرشهر در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عمران عباسپور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک هفته وحدت در سخنانی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه صاحبان اصلی انقلاب مستضعفان می باشند، با تأکید بر اهمیت خدمت به مستضعفان جامعه، خواستار تلاش همگانی برای رفع مشکلات این عزیزان شد.
احمد سلیمی مدیر کمیته امداد شهرستان آذرشهر نیز در این مراسم با ابراز خشنودی و خرسندی از افتتاح اولین مرکز نیکوکاری دانشگاهی در شمالغرب کشور گفت: اصلی ترین هدف از تأسیس مراکز نیکو کاری، تسهیل مشارکت خیرین و دخالت دادن خیرین در حل مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد می باشد.
وی افزود: تعداد 104 نفر دانشجو تحت پوشش حمایت های کمیته امداد شهرستان آذرشهر می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده رئیس زکات استان آذربایجان شرقی سخنران دیگر این مراسم ضمن تبریک هقته وحدت و تقدیر از حمایت های مسئولان دانشگاه، بویژه ریاست دانشگاه در تأسیس مرکز نیکو کاری دانشگاه گفت: شبکه های نیکوکاری، مراکز نیکو کاری با هدف دخالت دادن مردم و خیرین برای حل مشکلات مستمندان و مستضعفان شکل گرفته و مرکز نیکو کاری دانشگاه باید با شناسایی دانشجویان متمکن و خیر که می توانند به دانشجویان نیازمند و مستضعف یاری کنند، زمینه و بستر لازم را برای حل مشکلات دانشجویان مستضعف فراهم سازند.
وی سیاست کلان و کلی  مراکز نیکو کاری را فراهم آوردن شرایط خدمت مردم به مردم و دخالت دادن مستقیم خیرین در یاری رساندن به مستضعفان برشمرد.
گفتنی است دفتر مرکز نیکوکاری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در ساختمان شهید آوینی (مدیریت امور فرهنگی) دانشگاه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.