دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد؛

کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان گلستان

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳ کد : ۴۳۱۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۷
کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل و تهدیدات زیستی ویژه استادان و دانشجویان دانشگاه‌های استان گلستان، با حضور مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافندغیرعامل کشور دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد.
کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان گلستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکترمحمد کریمی‌نیا مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافندغیرعامل کشور دراین کارگاه آموزشی گفت: تهدیداتی که طی ۱۰ سال آینده دنیا با آن مواجه است، تهدیدات زیستی، هسته‌ای و اقلیمی هستند.
وی افزود: درخصوص تهدیداتی که نیاز به ابزارهای جنگی ندارد، موضوع پدافندغیرعامل مطرح می‌شود که البته پایدارترین، صلح‌آمیزترین و ارزان‌ترین روش دفاع نیز پدافندغیرعامل است.
دکترکریمی‌نیا گفت: تداوم فعالیت های زیربنایی کشور و تامین نیازهای حیاتی، تسهیل اداره کشور در شرایط تهدید و بحران ناشی از تجاوز خصمانه و حفظ بنیه دفاعی و ملی علیرغم حملات مخرب دشمن، بالابردن قابلیت بقا و استمرار عملیات و فعالیت های حیاتی از اهداف پدافند غیرعامل است.
وی تصریح کرد: انسان، غذا و دارو، دام، آب، محیط زیست و کشاورزی در حوزه تهدیدات زیستی زیرمولفه پدافندغیرعامل قرار گرفته اند.
مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافندغیرعامل کشور اذعان کرد: رصد و پایش تشخیص و آشکارسازی، هشداردهی، تصمیم و عملیات، محدودسازی، بهداست و پیگیری، امداد و نجات، درمان مصون‌سازی، تولید، آمادگی و ارتقای ارزیابی در چرخه پدافند غیرعامل مطرح هستند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر موضوع امنیت غذایی به واسطه تولیدات و محصولات تراریخته وارداتی بسیار مورد توجه است و در برنامه ششم توسعه کشور درخصوص مدیریت این محصولات برنامه‌ریزی شده است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: گرگان