معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشست خبری اعلام کرد:

یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت »۴ الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۲ کد : ۴۳۰۶۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۸۶
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت» ویژه انجمن های علمی دانشجویی از ۴ الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت »۴  الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان  برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: انجمن های علمی ۱۰۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی فعالیت های خود را در قالب ۴۰ اتحادیه علمی، پژوهشی و فناوری در جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان به نمایش و رقابت می گذارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ٬ تصریح کرد: بیش از ۹هزار و ۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی در قالب ۴۰ اتحادیه علمی در دانشگاه‌ها در حال فعالیت هستند و انجمن‌های علمی که تحت پوشش اتحادیه‌ها نیستند عمدتاً مربوط به رشته‌هایی هستند که در واحدهای دانشگاهی کوچک‌تر فعالیت دارند.

دکتر غفاری با اشاره به اهمیت رشته های تحصیلی میان رشته ای در جوامع علمی، گفت: اخیراً انجمن‌های علمی دانشجویی بین رشته‌ای نیز با توجه به اهمیت پرداختن به بحث‌های میان‌رشته‌ای ایجاد شده است.

وی افزود: علاوه بر انجمن های علمی دانشجویی داخل کشور، در جشنواره امسال شاهد حضور ۸۰ مخترع و پژوهشگر دانشجو از ۱۰۷ کشور جهان خواهیم بود که نشان دهنده رغبت جامعه علمی دنیا برای تعامل علمی با ایران است.

دکتر غفاری تصریح کرد: کارویژه اصلی «جشنواره ملی حرکت» پیوند دادن جامعه علمی دانشجویی کشور با جامعه، بازار و کاربرد واقعی علوم در صنعت، کشاورزی و خدمات است.

وی امکان ایجاد تعامل بین دانشجویان نخبه علمی را که در انجمن های علمی فعالیت می کنند با مدیران و دست اندرکاران حوزه صنعت و کشاورزی بسیار مهم دانست و گفت: در راستای ارتباط دانشجویان با بازارکار، شرکت های بازرگی مانند سایپا، نفت پارس، گروه شیمی گلرنگ، مواد غذایی زرین غرال و بتون بریس در جشنواره ملی حرکت شرکت می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، بخشهای مختلف یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت» را شامل، بخش رقابتی، نمایشگاهی، بین المللی و ارتبتاط با بازار نام برد و گفت: انجمن های علمی دانشجویی می توانند فعالیت های خودرا در قالب کتاب، مقاله، اختراعات و نشریات علمی به رقابت می گذارند.

دکتر غفاری از مشارکت دانشجویان در ۵۰ رشته تحصیلی در یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت» خبر داد و گفت: ۶۵ درصد شرکت کنندگان از دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

وی با اشاره به بازنگری آئین‌نامه انجمن‌های علمی اظهار کرد: بازنگری آیین‌نامه معطوف به برگزاری جشنواره‌ها و تسهیل در تشکیل انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی است. هر ساله این آئین‌نامه بازنگری می‌شود و آخرین بازنگری مهر سال ۹۶ بوده است.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵