اولین گردهمائی معاونان و مدیران عمرانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی منطقه 5 کشور در دانشگاه یاسوج

۱۹ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۷ کد : ۴۲۹۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۴
اولین گردهمائی معاونان و مدیران عمرانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی منطقه 5 کشور شامل استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خوزستان، لرستان و بوشهر با حضور مسئولین عمرانی 18 دانشگاه، مؤسسه پژوهشی و پارک...
اولین گردهمائی معاونان و مدیران عمرانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی منطقه 5 کشور شامل استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خوزستان، لرستان و بوشهر با حضور مسئولین عمرانی 18 دانشگاه، مؤسسه پژوهشی و پارک علم و فناوری در دانشگاه یاسوج برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر مهرالله رخشانی مهر مدیر کل نظارت برطرح های عمرانی وزارت علوم،تحقیقات وفناوری با اشاره به اهمیت پیشرفت دانش فنی کارشناسان دفاتر فنی دانشگاه ها، بر اهمیت نظارت بیشتر بر کار مشاوران و پیمانکاران، مسئله تعمیرات اساسی و نگهداری ساختمان های دانشگاهی و بهینه سازی مصرف انرژی تاکید کرد.
وی با اشاره به اهمیت مسئله نگهداری ساختمان های موجود، گفت : باید برنامه ریزی لازم درخصوص تعمیر و نگهداری ساختمان های دانشگاهی در دانشگاه ها انجام شود.
وی همچنین به تشکیل کارگروه انرژی با همکاری کارشناسان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اشاره کرد و گفت :مقدمات لازم جهت انتخاب مشاور اولین پروژه زمین گرمایی در دانشگاه صنعتی شیراز در حال انجام است.
دکتر رخشانی مهر در ادامه افزود: بسیاری از پروژه ها دارای فضاهایی هستند که عملکرد خاصی ندارند و بیشتر از حد استاندارد می باشند، البته این موضوع در طراحی بسیاری از ساختمان ها در معماری اسلامی و ایرانی جایگاهی نداشته و حتی الامکان باید از ایجاد فضاهای بلا استفاده که مستلزم صرف هزینه های بالا می باشد، جلوگیری به عمل آید.
در این گردهمایی به منظور دانش افزایی مدیران و کارشناسان عمرانی مربوطه، در زمینه لزوم استفاده از مصالح و سازه های نوین در پروژه های عمرانی، اصول مقاوم سازی ساختمان ها، اصول بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های دانشگاهی و لزوم تغییر نگرش در طراحی فضاهای آموزشی مطالبی ارائه شد.
گفتنی است درپایان گردهمایی مهندس ابطحی معاون عمرانی دانشگاه شهید چمران اهواز بعنوان اولین دبیر عمرانی منطقه 5 توسط حاضرین در جلسه انتخاب شد .