دکتر برومند در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان تاکید کرد؛

لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و فناوری جهت آگاهی مردم و مسئولان

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۵ کد : ۴۲۹۴۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۴۹
دکترمسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سی و چهارمین نشست پارک های علم و فناوری سراسر کشورگفت: باید به دنبال روش هایی باشیم که فعالیت هایی که در پارک های علم و فناوری صورت می گیرد، بیشتر دیده شود و مردم و مسئولان ازاین فعالیت ها بیشتر آگاه شوند.
لزوم اطلاع رسانی فعالیت پارک های علم و فناوری جهت آگاهی مردم و مسئولان
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، سی و چهارمین نشست پارک های علم و فناوری سراسر کشور با حضور دکترمسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری و دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام معاون پژوهش و فناوری در امور فناوری و مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درمحل پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
دراین نشست دکتر برومند با اشاره به زیبایی های استان پهناور سیستان و بلوچستان و جاذبه های آن، اظهار داشت: این استان موقعیت های بسیار خوبی برای فعالیت و کار دارد و پیدا کردن این موقعیت ها در استان نیازمند یک نوع نگرش خاصی است، و اگر افراد این نگرش را داشته باشند خواهند دید که اینجا خاکش از طلاست.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: با گذشت زمان دوستان و همکاران ما در دیگر سازمان های دولت به این نتیجه می رسند که پارک های علم و فناوری از اهمیت خیلی بالایی برخوردارند و توسعه اشتغال از همین طریق امکان پذیراست.
وی با اشاره به فضای اقتصادی و تهاجم صورت گرفته در این حوزه افزود: بخش هایی که می تواند ما را از فشار خارج کند، فعالیت پارک های علم و فناوری و شرکت های کوچک و متوسطی است که در این پارک ها شکل می گیرند، بنابرین اهمیت فعالیتی که همکاران در پارک های علم و فناوری انجام می دهند بیش از پیش بر همه آشکار است.
دکتر برومند با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست ها، تصریح کرد:.اگر جایی وجود دارد که نیازمند پشتیبانی است، خروجی این نوع جلسات و این نوع گردهمایی ها است که نتایج حاصل از آن در هر منطقه می تواند مسئولان منطقه را هم به حرکت و واکنش وادارد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: ما به شدت نیازمند این هستیم که از هر پارک علم و فناوری یک طرح جدید، موضوع جدید، نگاه جدید بیرون بیاید که موجب شود تعداد شرکت ها در قالب مجموعه های فناوری پارک افزایش پیدا کند و از طرف دیگر به شدت اعتقاد داریم که کیفیت واحدهایی که وارد پارک ها می شوند، باید بهبود پیدا کند.
دکتر برومند با اشاره به اهمیت دیده شدن پارک های علم و فناوری، عنوان داشت: باید به دنبال روش هایی باشیم که فعالیت هایی که در پارک ها صورت می گیرد، بیشتر دیده شود و مردم و مسئولان از آن بیشتر آگاه شوند.
در ادامه سی و چهارمین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور، دکتر کشمیری، اظهار داشت: اصلی ترین دلیلی که این جلسه را در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار کردیم این بود که در واقع یک نگاهی به مدل دیگری از ایجاد پارک در کشور داشته باشیم.
وی افزود: به نظر می رسد حوزه پارک های علم و فناوری آرام آرام مورد استقبال مسئولان اجرایی در سطح منطقه ای و ملی قرار گرفته است.
در این نشست دو روزه گزارش کار دفتر برنامه ریزی امور فناوری و هماهنگی ها جهت برگزاری هفته پژوهش مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین بازدیدی از مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و دستاوردهای آن شامل: مرکز نوآوری صنایع خلاق، مجموعه شتاب صنایع خلاق، مرکز تحقیق و نوآوری هنر، مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی، کانون های توسعه، مرکز انیمیشن و تولید محتوا، استدیوی تخصصی صدا، خوشه کسب و کار IT، مرکز خدمات کسب‌وکار، آزمایشگاه اینترنت اشیاء، آزمایشگاه کشت بافت و همچنین شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد انجام شد.
از مجتمع شتاب دهی کسب و کارهای نوپای پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان نیز بازدید شد و سه شتابدهنده مستقر در آن به ارائه دستاورهای خود پرداختند.
همچنین خدمات و محصولات سه شرکت دانش بنیان برای استفاده در پارک های علم و فناوری ارائه شد و شرکت «بوم رنگ» خدمات خود در حوزه واسطه گری فناوری، شرکت «نقشه راه و کسب و کار ایرانیان» سامانه خدمات مشاوره ای تخصصی و شرکت «سنجش و دانش آیریک» نرم افزار ارزیابی شرکت های مستقر در پارک ها و مراکز رشد را معرفی کردند.
در روز دوم این نشست نیز گزارشی از «برنامه های آموزشی و توانمندسازی» پارک های علم و فناوری ارائه شد و گزارش پیشبرد «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد» مورد بررسی قرار گرفت و نیازهای نرم افزاری مربوطه و نرم افزار «دریک» معرفی شد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵