حجت الاسلام محمدیان در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان؛

دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۴ کد : ۴۲۹۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۳
رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشگاه محل تفکر، سوال و پژوهش است و از دانشگاه ها انتظار می رود در موضوعات قرآنی کارهای عمیق ارائه دهند.
دانشگاه محل پژوهش عمیق در خصوص قرآن کریم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام محمد محمدیان در سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار داشت: انتظار می رود کار قرآنی در دانشگاه ها متناسب با عنوان دانشگاه رخ دهد. دانشگاه مرکز پژوهش و تفکرات عمیق و ژرف است. دانشگاه جای سوال است و از دانشگاه ها انتظار می رود در مورد قرآن کارهای عمیق تری ارائه بدهند و بیشتر در این زمینه تلاش کنند.

رئیس شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جا دارد که اینجا از جهاد دانشگاهی یاد کنیم که ۲۲ دوره این جشنواره را برگزار کرده است. بعد از آن تصمیم گیری شد این جشنواره با تقسیم کاری که در آموزش عالی صورت می گیرد برگزار شود و اکنون دوازدهمین سال است که مجموعه دانشگاهی در حال برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور یک رویداد نورانی در مجموعه دانشگاه های کشور است که هر ساله رقم می خورد و همه آموزش عالی به صورت مشترک این رویداد را خلق می کنند و در آن نقش دارند.

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در همه رشته ها می شود از معارف قرآنی استفاده کرد، گفت: علم و تکنولوژی دستور قرآن است که باید دنیا را آباد کرد و با خدا نیز مرتبط شد که این نیاز بشر است.

وی افزود: به امید آن روز که در همه عرصه ها که کار علمی انجام می دهیم از قرآن بهره ببریم وزندگی مان با این کتاب خدا عجین شده و سبک زندگی ما قرآنی شود.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵