در بازدید از پارک علم و فناوری همدان صورت گرفت ؛

تمجید دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ازبرگزاری استارت آپ های گردشگری درپارک علم و فناوری همدان

تعداد بازدید:۱۱۳۹
زوراب پلولیکاشویی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در حاشیه بازدید از نمایشگاه استارت آپ های گردشگری در پارک علم و فناوری همدان گفت: برای ایجاد انگیزه جهت حرکت گردشگری به سمت فناوری و نوآوری در عرصه گردشگری باید مسابقاتی برگزار شود تا استارت آپ ها در این بخش با شور هیجان به رقابت بپردازند .
تمجید دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ازبرگزاری استارت آپ های گردشگری درپارک علم و فناوری همدان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری همدان، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری با مثبت ارزیابی کردن استفاده از برنامه‌های نو و جدید در توسعه گردشگری اظهار داشت: باید توان خود را برای جذب سرمایه گذار جدید در زمینه گردشگری و اجرای پروژه‌های جدید معطوف کنید زیرا صنعت گردشگری مستعد نوآوری و بروز خلاقیت هاست.

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در ارزیابی نمایشگاه و استارت آپ های برگزار شده در این پارک بیان داشت: استارت آپ های حوزه صنایع دستی را موفق می دانم زیرا استان همدان علاوه بر ظرفیت گردشگری پتانسیل بالایی در زمینه صنایع دستی دارد.

در ادامه دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با ارائه راهکارهای بهبود و رونق فضای کسب و کار به استارت آپ ها و بررسی و ارائه توصیه‌های لازم جهت تسریع و تسهیل فعالیت‌های کسب و کارهای نوپا در حوزه گردشگری و صنایع دستی، گفت: از پارک علم و فناوری همدان تشکر می‌کنم که با برپایی این نمایشگاه، ظرفیت‌های علمی و نوآوری ایران را در خلق راه‌های نوین جهت بهبود گردشگری و صنایع دستی به نمایش گذاشت.

دکتر مجید کزازی رئیس پارک علم و فناوری همدان نیز در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت: با برگزاری اجلاس جهانی اعضای سازمان جهانی گردشگری در همدان ما بر آن شدیم تا با برگزاری دو رویداد ایده پارک همدان ۲۰۱۸ با موضوع گردشگری و نمایشگاه استارت آپ های مرتبط با این حوزه، بر اساس یافته‌های علمی و پژوهشی چالش‌های حوزه گردشگری را مرتفع سازیم

وی با اشاره به اهمیت توجه به کسب و کارهای نوپا گفت: هدف ما موفقیت و تبدیل آنها به واحد فناور و شرکت دانش بنیان توانمند است

رئیس پارک علم و فناوری همدان افزود: این نمایشگاه جانبی در کنار اجلاس اصلی سازمان جهانی گردشگری و با حضور ۵۵ استارت آپ در سطح ملی و در زمینه گردشگری است که ۵ طرح برتر رویداد ملی ایده پارک نیز از جمله این غرفه‌ها می‌باشد.

وی در پایان گفت: دبیر کل سازمان جهانی گردشگری و اعضا و میهمانان این سازمان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استاندار همدان، معاونان استاندار همدان، فرمانداری همدان و مدیران کل ادارات و سازمان‌های استان همدان از این نمایشگاه بازدید کردند.

در راستای انتخاب استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا (همدان ۲۰۱۸) و میزبانی چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) ، ۲۴ ایده از استان‌های مختلف کشور در رویداد ملی ایده پارک علم و فناوری همدان ۲۰۱۸ با موضوع گردشگری و صنایع دستی در محل دانشگاه بوعلی سینا به رقابت پرداختند و صاحبان ایده در سه دقیقه به بیان ایده و طرح خود که مبتنی بر خلاقیت و تجربیات عملی و دارای توجیه اقتصادی بود پرداختند.

فراخوان این رویداد از اوایل شهریور ماه آغاز و بیش از ۸۰ ایده از استان‌های مختلف کشور از قبیل مازندران، یزد، قزوین، کردستان و … در دبیرخانه رویداد ایده پارک توسط صاحبان ایده ثبت شد.

از این میان، ۲۴ ایده برای ارائه در روز رویداد انتخاب و به پنج نفر برتر جوایز نقدی اهدا شد، همچنین نفرات برتر فرصت حضور در چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری را کسب کردند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

 


( ۱ )