اولین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم برگزارشد

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۲ کد : ۴۲۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۰
نخستین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش دردانشگاه صنعتی امیرکبیرتهران با ...
نخستین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش دردانشگاه صنعتی امیرکبیرتهران با حضور معاون فرهنگی- آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، ریاست ، معاونان، اعضای هیئت علمی و کارکنان پژوهشگاه و جمعی از مدیران ورزشی کشور، نمایندگان اتحادیه تولید کنندگان لوازم ورزشی تهران، مسئولان، دست اندر کاران ورزش و سرمایه گذاران درجمع خبرنگاران شبکه سه، شبکه خبر، خبرگزاری های: صدا و سیما، ایسنا، ایرنا، پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رادیو ورزش برپا شد.
سخنرانی افتتاحیه این مراسم توسط دکتررضا قراخانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی انجام شد، وی در ابتدا ضمن خوش آمد گویی به فناوران، خلاقان، ورزشکاران ، اساتید و حاضران در این رویداد، برگزاری اولین ایده بازار را به عنوان شروع یک حرکت و جلسه آشنایی قلمدا کرده و خواستاراستمرار این رویداد و ارتباط هرچه بیشتر فناوران با پژوهشگاه شد.
دکترقراخانلو یکی از سیاست ها ی تحقق این اهداف را فراهم کردن شرایطی دانست که توسط پژوهشگاه برای برقراری هرچه بهتر این ارتباط  با فناوران برای به ثمر رساندن اهداف مورد نظر و مشترک دراین مسیر درپیش گرفته است.
وی درزمینه حمایت از شکل گیری این رویداد توسط پژوهشگاه به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، ایده بازار اشاره کرد.
 درادامه این مراسم، دکترعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان شکل گیری اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی توسط پژوهشگاه را اتفاقی مبارک دانسته و گفت: برای حوزه دانشگاه و ورزش نیازمند به این بوده و هستیم که بین مراکز علمی در حوزه صنعت و فناوری و حوزه ورزش ارتباط و تعامل جدی تری برقرار شود.  
وی خاطرنشان کرد: در شورای راهبردی وزارت ورزش و جوانان اولین کارهای صورت گرفته در این زمینه، تشکیل کارگروه مهندسی ورزش بود تا این ظرفیت ها بتوانند در کنار هم قرارگیرند تا بتوانیم از ظرفیت دانشگاه ها همچون دانشگاه صنعتی امیرکبیر استفاده کنیم.
دکتراحمدی با تاکید بر لزوم ارتباط میان فناوری و ورزش گفت: برای این منظور آزمایشگاه استاندارد تجهیزات و امکانات ورزشی را افتتاح کردیم که فعالیت خود را در مجموعه ورزشگاه آزادی آغاز کرده است.
وی افزود: دراین زمینه به جد نیازمند به همکاری نزدیک هستیم چرا که ورزش درهمه بخش ها ،همگانی- قهرمانی و حرفه ای نیاز به حوزه فناوری و تجهیزات دارد و ما هر چقدردراین جهت به روز باشیم طبعا می توانیم حرف های جدی تری را در ورزش داشته باشیم.
دکتراحمدی درپایان ضمن تشکر از پژوهشگاه تربیت بدنی و همه دست اندرکاران این رویداد، حمایت همه جانبه خودشان را دراین زمینه اعلام و ابرازامیدواری کرد این اقدام آغازی باشد برای یک حرکت بسیار گسترده تر دراین عرصه و با توجه به نام گذاری سال 95 به عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، برگزاری این رویداد پاسخ عملی به این شعار است که بتوانیم این حرکت را با یک تعامل هم افزا در همه بخش ها ادامه بدهیم.
درادامه این همایش از میان 150 ایده  دریافتی توسط دبیرخانه ایده بازار 8 ایده برتر درقالب سخنرانی و 52 ایده در قالب پوستر ارایه شده که در انتهای مراسم 3 ایده در بخش سخنرانی و2 ایده  در بخش پوستر توسط داوران انتخاب و از طراحان این ایده ها شد.