اطلاعیه سازمان امور دانشجویان؛

ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می شود

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۱ کد : ۴۲۶۷۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۵۵
سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه ای اعلام کرد: ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ با مراجعه به سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می شود.
ثبت نام ارز دانشجویی از ۱۹ آبان آغاز می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی ۰۱/‏۰۷/‏۱۳۹۷‬ تا ۲۹/‏۱۲/‏۱۳۹۷‬ پرداخت می شود و طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی، فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از ۳۱/‏۰۲/‏۹۷‬ است می توانند درخواست نمایند.
براساس این اطلاعیه، سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل های بانک مرکزی بر عهده بانک های عامل (تجارت و سامان) است.
در این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.
طبق بخشنامه بانک مرکزی مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و در مورد اسکناس، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور است .
باتوجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، کلیه دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام کرده و در مرحله بعدی درخواست ارز دانشجویی کنند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۹ )