معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

راه برون رفت ریشه‌ای از مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۱ کد : ۴۲۶۶۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۴۵
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که اکنون کشور در شرایطی است که نمی‌تواند براساس استراتژیک‌های سنتی توسعه پیدا کند، گفت: راه برون رفت ریشه‌ای از مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است.
راه برون رفت ریشه‌ای از مشکلات کشور، توجه به اقتصاد دانش بنیان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند در اختتامیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز اظهار داشت: شناسایی، حمایت و تسریع در رشد شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند ضمن ارتقای سرعت دستیابی به فناوری‌های پایه و اساسی کشور، شرایط بسیار مناسبی را نیز در کشور فراهم کند.
وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های فناوری و سازمان‌های دولتی وظیفه حمایت از این اکوسیستم را دارند، گفت: پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند تبادل نظر بین سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که در این اکوسیستم نوآوری کرده‌اند و این نمایشگاه‌هایی از این قبیل نیز فضایی را برای آشنایی و گفت وگو بین فناوران ایجاد می‌کند تا درتوسعه کسب و کار همدیگر را یاری کرده و رقابت کنند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در پایان اظهار امیدواری کرد تا این نمایشگاه‌ها با وجود پیچیدگی، بتوانند زمینه رشد و توسعه آینده پژوهش و فناوری در کشور را فراهم کنند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷